Контакт

Актуелно

Македонија17 минути

(Видео) Русковска: Обвинетите за 27 април со нешто треба да докажат дека се жртви на политички прогон

Тоа што обвинетите изјавија дека се жртви на политички прогон е нивно мислење и се надевам дека тоа нивно мислење...

Свет2 часа

Коронавирусот се рашири во 30 земји во светот

Досега 30 земји воведоа итни мерки или зголемени мерки на претпазливост за коронавируси, при што првите случаи се пријавени во...

Црна хроника3 часа

Сообраќајка во Арачиново – загина 22-годишен мотоциклист, а сопатникот е тешко повреден

Вчера во селото Арачиново, Скопско, се случи сообраќајна незгода во која почина 22-годишно момче. Како што јавија од МВР, несреќата...

Забава3 часа

Пласидо Доминго „жали“ поради сексуалното вознемирување

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“...

Македонија3 часа

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на Борис Трајковски

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље...