Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

Директорот на програмата за ЕУ при универзитетот Принстон, Ендру Моравшчик, изјави денеска дека Европската унија има интерес за проширување, но...

Црна хроника22 минути

Скопски дилер криел марихуана во куќата на неговиот дедо во Чаир

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 25-годишен скопјанец кој марихуана спакувана во зипер-ќесички криел во куќата на неговиот дедо...

Македонија40 минути

(Видео) Русковска: Обвинетите за 27 април со нешто треба да докажат дека се жртви на политички прогон

Тоа што обвинетите изјавија дека се жртви на политички прогон е нивно мислење и се надевам дека тоа нивно мислење...

Свет2 часа

Коронавирусот се рашири во 30 земји во светот

Досега 30 земји воведоа итни мерки или зголемени мерки на претпазливост за коронавируси, при што првите случаи се пријавени во...

Црна хроника3 часа

Сообраќајка во Арачиново – загина 22-годишен мотоциклист, а сопатникот е тешко повреден

Вчера во селото Арачиново, Скопско, се случи сообраќајна незгода во која почина 22-годишно момче. Како што јавија од МВР, несреќата...