Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Универзитет во Хонг Конг обвинет дека е место за нереди

Полицијата во Хонг Конг обвини еден универзитет дека е база за молотови коктели и уточиште за нереди и злосторници. Вечерва...

Свет3 часа

Во Конгресот започна јавно сослушување за отповикување на Трамп

Во Претставничкиот дом на американскиот конгрес почна јавното сведочење во истрагата за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Сведочат највисокиот дипломатски...

Свет4 часа

Јункер заздравува по операцијата на аневризма

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, успешно заздравува по операцијата на аневризма и во текот на денот треба да го...

Црна хроника5 часа

Ограбени мигранти и злоупотребена жена на Табановце

Во Транзитен центар – Табановце двајца мигранти од Иран вчера пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги...

Македонија8 часа

Милошоски: Ние сме искрени, не сме за една изборна единица

„ВМРО-ДПМНЕ е искрена и стои на ставот дека не е за една изборна единица за разлика од СДСМ, кој ве...