Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Грета Тунберг се извини: Тоа се случува кога импровизирате говор на друг јазик

Шведската активистска за борба против климатските промени, Грета Тунберг, се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до...

Забава2 часа

Кралицата бара администратор на социјалните мрежи, плата 67.000 долари

Британската кралица Елизабета Втора е подготвена да плати до 67.000 американски долари годишно на личност која би управувала со нејзините...

Забава2 часа

Ширум светот одржан фестивалот на дедо мразовци

Во многу градови низ светот, вклучително и Њујорк, се одржа традиционалниот фестивал на Дедо Мраз. Илјадници луѓе облечени во црвени...

Македонија2 часа

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла....

Свет17 часа

Идентификувана првата жртва од вулканот во Нов Зеланд, има 21 година

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите...