Контакт

Актуелно

Европа1 час

Путин: Се работи и на трета руска вакцина, масовна вакцинација до крајот на годината

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска изјави дека руските вакцини против Ковид-19 се безбедни и ефикасни. „Најважно е дека вакцината мора...

Македонија2 часа

Филипче: Спасовски има покачена температура, но состојбата му е стабилна

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, е хоспитализиран од вчера, потврди министерот за здравство, Венко Филипче, по денешната седница на...

Европа3 часа

Белгија на работ на здравствен колапс

Белгија би можела да побара меѓународна помош поради огромното зголемување на бројот на заболени од коронавирус, како и на хоспитализираните,...

Свет3 часа

Полицијата во Авињон убила човек што ги нападнал со нож извикувајќи „Алаху акбар“

Маж со нож наводно нападнал група полицајци кои патролирале на улиците во Авињон, Франција, по што полицајците отвориле оган убивајќи...

Европа3 часа

Врвот на ЕУ на виртуелен состанок ќе расправа за пандемијата

Лидерите на 27 земји членки на ЕУ вечерва на виртуелен самит ќе разговараат за влошената епидемиолошка состојба и координација на...