Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

МЗ: Се надеваме дека ЗНМ и ССНМ го разбираат притисокот под кој работат медицинските лица

Министерството за здравство соопшти дека жали за недоразбирањето кое настанало во врска со издадена забрана за снимање од страна на...

Свет8 часа

(Видео) Пензионери излегоа на улиците на Минск против Лукашенко

Стотина пензионери протестираа денеска во Минск барајќи оставка од долгогодишниот авторитарен претседател Александар Лукашенко. Безбедносните сили во еден момент спречија...

Свет11 час

Се самоуби телохранителот на Путин

Припадник на руската Федерална служба за безбедност изврши самоубиство денеска додека бил на должност во Кремљ, соопшти полицијата. „Вработен изврши...

Македонија14 часа

ЗНМ: Здравствените власти да не ја попречуваат работатата на новинарите

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите на Македонија (ССНМ) реагираат на попречувањето на работата на...

Македонија16 часа

Институтот за национална историја со осуда за оспорувањата на македонската историја и идентитет

Институтот за национална историја реагира во врска со, како што велат од таму, актуелното политичко оспорување на македонската национална историја...