Контакт

Актуелно

Спорт2 часа

Екс-Вардарките Радичевиќ и Херем меѓу најдобрите на Мундијалот

Уште не стивнуваат реакциите по контроверзните 10 последни секунди од денешното финале меѓу Шпанија и Холандија на ракометниот Мундијал во...

Свет3 часа

Грета фотографирана на подот во воз, од железницата велат дека имала седиште во прва класа

Откако шведската климатска активистка, Грета Тунберг објави фотографија на која седи на подот во наводно преполн воз со кој си...

Црна хроника4 часа

Тетовец го пријавил чичко му оти му се заканувал со секира

Шеест и двегодишен маж од Тетово, со иницијали И.И. синоќа бил приведен од страна на полицијата. Како што јави МВР,...

Македонија6 часа

(Видео) Шекеринска: Скопје не е веќе мрачен вилает каде полицијта брка студенти по библиотеки

Вицепреиерката Радмила Шекеринска во обраќањето пред присутните на последниот настан од караванот на СДСМ насловен „На прав пат“ говореше за...

Македонија7 часа

(Видео) Шилегов: Презедовме 28 мерки кои видливо го намалуваат загадувањето

„На многу пат сме од пред две години. Успеавме полека, полека, чекор по чекор, Скопје да го претвориме во успешна...