Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

(Видео) Хелсиншки бара најстроги казни за полицајците што брутално тепаа Ром во Битола

Видеоснимката од полициската бруталност врз припадник на ромската заедница, која денеска се прошири на социјалните мрежи и медиумите, покажува дека...

Македонија2 часа

Дополнителни протоколи за културните настани и за градинките

На интернет-страницата на Владата се објавени измените и дополнувањата на општиот дел од протоколот за начинот и условите за организација...

Црна хроника3 часа

Mаж се обидел да силува девојка кај фонтаната во Градскиот парк

Во попладневните часови на 23 септември, 23-годишна скопјанка во Полициската станица Центар пријавила обид за силување. Според пријавеното, во близина...

Македонија3 часа

Ативистот Достовски доби условна казна: Ова значи дека ќе одам во затвор оти ќе го повторам делото

Активистот Филип Достовски, кој произведува масло од канабис, доби условна пресуда, рече неговиот адвокат Сашко Дуковски по судењето. Адвокатот посочи...

Македонија4 часа

Николовски: Јавниот сектор нема да напредува со вработување неквалификувани кадри

Не можеме да очекуваме напредок и резултати од работата на јавниот сектор, доколку изборот на вработени не се одвива според...