Контакт

Актуелно

Регион50 минути

Грција затвори граничен премин со Турција

Грција денеска го затвори преминот Кастаниес на границата со Турција кога голем број мигранти се обиделе да влезат во земјата....

Македонија2 часа

Заев ја претстави економската програма: „600 евра просечна, 300 евра мининална плата“

100.000 нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата до крајот на мандатот во 2024. Ова се дел...

Црна хроника3 часа

Осуденик од затвор договарал зделки и измамил фирма од Прилеп

Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство...

Црна хроника4 часа

Притвор за полицаецот кој прими поткуп од 100 евра за да не пише казна

Против полицискиот службеник кој прими поткуп за да не пише казна поднесена е кривична пријава и одреден му е 30-дневен...

Македонија4 часа

Хелсиншки комитет: Не смее да ѝ се даде отказ на работничка за време на бременост

Бремена работничка побара правна помош од Хелсиншкиот комитет бидејќи работодавачот незаконски ` го прекинал работниот однос додека користела боледување. Станува...