Контакт

Актуелно

Црна хроника18 минути

Уапсен скопјанец кој сексуално се задоволувал пред случајни минувачи

Единицата за насилен криминал при скопската полиција до скопското Основното јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 26-годишник кој во неколку...

Свет1 час

Руските власти тврдат дека убиените 33 турски војници во Сирија не требало да бидат во нападната област

Според информациите од руската новинска агенција РИА, на 27 февруари екстремистите на терористичката група „Тахрир ал-Шам“ се обиделе да ја...

Регион1 час

Мета: Албанија повторно би можела да стане европска Северна Кореја

Албанија ризикува повторно да стане „европска Северна Кореја“, изјави албанскиот претседател Илир Мета. Тој во интервју за „Еуроњуз“ ја обвини...

Свет2 часа

Пукна стаклото во пилотската кабина, авионот се враќа во Москва

Патнички авион „боинг 777“ на пат кон Бангкок е принуден да се врати на московскиот аеродром „Шереметјево“ поради пукање на...

Регион3 часа

САД не го поддржуваат делумното укинување на царините од страна на Курти

Американскиот специјален претставник за дијалогот Белград – Приштина, Ричард Гренел, објави дека САД не ги поддржуваат половните мерки на косовскиот...