Контакт

Актуелно

Европа4 часа

Англија по укинувањето на мерките: Стотици илјади луѓе во изолација, маркетите празни

Англија во понеделникот ги укина речиси сите ограничувања поврзани со пандемијата на коронавирус. Првата недела е одбележана со зголемување на...

Македонија5 часа

Ахмети до координаторката на ОН: Статусот на Охрид во УНЕСКО е наш најголем приоритет

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска остварил средба со постојаната координаторка на Обединетите нации во земјава, Росана Дуџак. Како што...

Македонија6 часа

Поради големиот број граѓани кои подигаат лични документи, шалтерите на МВР ќе работат и за викендот

Поради зголемен интерес за издавање готовите лични документи, Одделението за управни работи Скопје ќе работи и за време на претстојниот...

Македонија7 часа

Регистрирани 17 нови случаи на коронавирус, едно лице почина

Во последните 24 часа се направени 2.896 тестирања, а регистрирани се 17 нови случаи на Ковид-19: Тетово – 9, Скопје...

Свет8 часа

(Видео) Снимка од дрон го прикажува ужасот во Кина, метро-станицата сѐ уште е под вода

Снимките направени од дрон го прикажуваат целиот хорор предизвикан од поплавите во кинеската провинција Хенан. На снимката се гледаат автомобили...