Контакт

Забава

Орнела Мути го откажа настапот за да оди на вечера со Путин

Објавено пред

Орнела Мути (64), истакната италијанска актерка и модел, беше прогласена за виновна од Врховниот суд на Италија и казнета со 500 евра и осудена на условна казна затвор бидејќи користела лажни медицински наоди во 2010 година.

Тоа го направила за да го избегне рециталот во Порденоне бидејќи сакала да оди на вечера со тогашниот премиер, денеска руски претседател Владимир Путин (66), на која присуствувале холивудски ѕвезди како Голди Хоун, Моника Белучи, Шерон Стоун и Жерар Депардје.

Таа мора да му исплати околу 30.000 евра на театарот „Верди“ бидејќи мораше таму да настапи. Орнела тогаш тврдеше дека не може да дојде на рециталот затоа што страда од ларингитис и треска оставајќи ги организаторите на настанот на цедило, според „Телеграф“.

Ако не ја плати казната, ќе мора да оди во затвор. Таа не може да поднесе жалба на оваа пресуда на Врховниот суд.

Казната мора да се плати во рок од еден месец, но тоа може да биде тешко за актерката бидејќи таа уште од 2015 година се жали дека не може да плати парична казна од 30.000 евра, а беше исфрлена и од станот во Рим бидејќи должи речиси 80.000 евра за кирија.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Бизарно

(Видео) Го ризикува животот само за да изгледа како познат корејски поп-пејач

Објавено пред

Оливер Лондон (29), кој е голем обожавател на корејската музичка група БТС, се подложил на многубројни естетски операции за да изгледа како корејскиот поп-пејач Џимин, кој е член на таа група.

Тој потрошил 195.000 фунти за да има најмал корејски нос. Исто така, патувал низ светот за да се трансформира во пејач, но сепак не бил задоволен од резултатите.

Оливер сакал да го подобри носот, но лекарот при прегледот сфатил дека му останале само две ‘рскавици.

Лекарот му рекол дека може да умре ако уште еднаш се подложи на операција на носот, што многу го исплашило Оливер.

„Тоа би бил најлошиот кошмар. Воопшто да немам нос? Попрвин би имал голем нос отколку да немам“, рекол Оливер, кој е непрепознатлив во однос на 2012 година.

Прикажи повеќе...

Забава

Џенифер Анистон објави фотографија со своето куче, но сите гледаа во нејзините нозе

Објавено пред

Ѕвездата на „Пријатели“ одлучи своите интернет-пријатели да ги запознае со кученцето Клајд или како што го нарекува – најдобриот пријател.

„Најдобриот пријател на жената. Денес го водам Клајд на работа“, напиша актерката под фотографијата од своето милениче.

View this post on Instagram

Girl’s best friend… bring Clyde to work day.

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Џенифер е толку популарна на „Инстаграм“ што нејзината фотографија доби еден и пол милион лајка за половина час.

„Воопшто не си остарена“, „Какви нозе“, „Престанав да дишам неколку секунди, премногу си згодна“, „Ти и Клајд сте совршен пар“, напишаа нејзините обожаватели одушевени од нејзиниот младешки изглед на 50-годишна возраст.

Прикажи повеќе...

Забава

Викторија Бекам вели супер е да си славен, но најмногу се гордее дека е добра мајка

Објавено пред

Викторија Бекам изјави дека многу се гордее што е добра мајка кога беше запрашана во едно интервју како е да се биде родител и деловна жена.

Поранешната членка на бендот Spice Girls, позната како Пош Спајс, позира на фотосесија за Vogue Poland – издание на модниот магазин „Вог“ во Полска – во прекрасни костими од сопствената линија „Викторија Бекам“.

Во разговор со полската манекенка Малгозија Бела, Викторија истакна дека двете најважни улоги за неа се мајка и дизајнер.

„Да бидам добра мајка и во исто време да водам свој моден бренд се двете најважни улоги во мојот живот, вели Викторија во интервју за декемврискиот број на полскиот „Вог“.

Викторија (46) е во брак со поранешниот фудбалер Дејвид Бекам од 1999 година. Имааат четири деца – Бруклин, Ромео, Круз и Харпер, кои се чини дека ги следат нејзините стапки, а Бруклин и Харпер веќе ги покажаа своите лица на Модната недела во Лондон годинава.

Како мајка на четири деца, Викторија Бекам е прилично зафатена. Но, успешната дизајнерка сè уште наоѓа време да ја води својата модна империја. Таа неодамна лансира линија за шминка, Victoria Beckham Beauty.

Поранешната Спајс-девојка на својот инстаграм-профил сподели фотографии од новата фотосесија за „Вог“, во кои таа носи прекрасен зелен костим од сопствената линија.

„Може да сонувате многу или уште повеќе. Во секој случај треба да работите напорно“.

„Aко можам да ги инспирирам луѓето да продолжат да ги следат своите соништа, дури и ако многупати им било речено „не“, тогаш сум ја завршила својата работа,“, вели дизајнерката.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија6 часа

Заев: Мицотакис ќе се бори да добиеме датум за преговори

Премиерот Зоран Заев во рамките на Самитот во Солун попладнево се сретна со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис. По средбата, Заев...

Македонија7 часа

(Видео) Мицкоски до наставниците: Заев не ви додава, туку ви одзема од платите кои чесно ги заработувате

„Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја...

Култура7 часа

Дорфулија од „Медена земја“ меѓу десетте најатрактивни европски локации за филм

Дорфулија од „Медена земја“ се најде меѓу десетте најатрактивни европски локации за филм. Изборот за најдобра локација сè уште трае...

Економија8 часа

Собранието изгласа минималната плата да биде 14.500 денари

Со 59 гласови ЗА, пратениците попладнево ги изгласаа измените во Законот за минимална плата, со што дадоа зелено светло таа...

Регион9 часа

Хан: Вучиќ ми кажа дека е демотивиран по блокадата на преговорите со Северна Македонија и Албанија

Европскиот комесар за проширување во заминување, Јоханес Хан, вели дека српскиот претседател Александар Вучиќ му кажал дека по блокирањето на...

Македонија11 час

Обвинителството: Случајот со катната гаража на „Никофон“ е во предистражна постапка

Случајот за кривичната пријава во врска со катната гаража, што „Никофон“ треба да ја гради кај „Аутомакедонија“, сè уште е...

Свет13 часа

Од Лондон до Сиднеј за 19 часа: се реализира најдолгиот лет во историјата

Водечката австралиска авиокомпанија „Кантас“ по еден месец од рекордно долгиот лет меѓу Њујорк и Сиднеј, планира пробен 19-часовен непрекинат лет...

Македонија15 часа

Нападнати двајца новинари во близина на угостителски објект во Скопје

Двајца новинари синоќа биле физички нападнати од страна на неколку 20-годишни лица. Од МВР информираа дека нападот се случил на...

Македонија15 часа

Сведочење на полицаец: Проверив 78 луѓе од Избирачкиот список, ниту еден не беше на пријавената адреса

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на...

Македонија15 часа

Контрола на автобуси и комбиња во Тетово – 14 возеле патници со неисправни сопирачки, 8 без технички преглед

Вчера, во Тетово, била спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата што вршат јавен превоз на патници, најмногу автобуси...

Македонија15 часа

Заев заедно со Мицотакис и Борисов учествува на самит во Солун

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска учествува на годинашниот самит во Солун, кој е под покровителство на претседателот на Република...

Свет16 часа

Насилството во Хонгконг ескалира: демонстрантите со стрели ги гаѓаат полицајците

Полицијата во Хонгконг соопшти денеска дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците што патролирале во близина на Политехничкиот универзитет, а...

Европа17 часа

(Видео) Вонредна состојба во Венеција

Италијанската влада денеска ќе прогласи вонредна состојба поради поплавата во Венеција со цел што побргу да се мобилизираат средства за...

Македонија18 часа

Едно од девет возрасни лица во Северна Македонија има дијабетес

Во Северна Македонија едно од девет возрасни лица има дијабетес или околу 175 илјади луѓе, објави Асоцијацијата за детски дијабетес на...

Регион1 ден

Полициско куче откри рекордна количина хероин во Словенија, вредна речиси 90 милиони евра

Словенечката полиција и цариниците заплениле 730 килограми хероин во пристаништето Копер, што е најголема количина хероин запленета во историјата на...

Свет1 ден

(Видео) Трамп: Се обидуваат да ме спречат

Ова е најголема измама во историјата на американската историја, порача американскиот претседател Доналд Трамп, во врска со почетокот на јавните...

Македонија1 ден

(Видео) Пендаровски: Реформите се потребни за да ја вратиме довербата на граѓаните

Функционалната правна држава е основен услов за опстанок на поредокот и неговиот одржлив развој. Реформите во сферата на владеењето на...

Регион1 ден

Страшна сообраќајна несреќа во Словачка, најмалку 12 загинати и 20 повредени

Најмалку 12 лица, од кои четири деца, загинаа денеска во судир на автобус и камион во западниот дел на Словачка....

Македонија1 ден

(Видео) Заев-Мас: Да се изнајде начин што побрзо до позитивна одлука за Северна Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев и министерот за надворешни работи на СР Германија, Хајко Мас изразија жалење за одлуката на...

Македонија1 ден

„Никофон“ платил 1.800 место 5.000 денари за квадрат за гаражата кај „Аутомакедонија“, Центар бара раскинување на договорот

Заедно со граѓаните до крај ќе се бориме кај „Аутомакедонија“ да не се изгради катна гаража, туку парцелата да им...

Досие