Контакт

Актуелно

Европа5 часа

Уапсен пар што побегнал од карантин од хотел во Холандија

Холандската полиција соопшти дека на аеродромот во Амстердам е уапсен пар што побегнал од хотел во Амстердам, а во кој...

Свет7 часа

Бајден за омикрон – новиот сој на коронавирусот е причина за загриженост, а не за паника

Американскиот претседател, Џо Бајден, во врска со новиот сој на коронвирус омикрон рече дека тој претставува причина за загриженост, но...

Македонија7 часа

Телата на загинатите во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во Скопје авионски в четврток

По остварениот разговор со бугарскиот обвинител од Софија, одговорен за трагедијата од 23 ноември, донесена е одлука за предавањето на...

Македонија9 часа

Средбата беше конструктивна, изјави Заев по состанокот со Гаши

Премиерот Зоран Заев не го коментира исходот од средбата со Африм Гаши по четиричасовниот состанок во Клубот на пратениците. Заев...

Европа10 часа

(Видео) Разорен ветер во Турција, има повредени и загинати

Катастрофално невреме попладнето го погоди Истанбул и други делови на Турција, при што загинаа четири лица. Повредени се 19 лица,...