Контакт

Забава

Дејвид Бекам потпишал договор за документарец за неговиот живот

Објавено пред

Англиската фудбалка легенда Дејвид Бекам, наводно, склучил договор со „Нетфликс“ во износ од 16 милиони фунти (28 милиони американски долари) за документарен филм за неговиот живот.

На програмата е предвидено да се прикажат досега невидени интимни видеоснимки од неговите родендени, божиќните празници како дете, како и снимки со сопругата Викторија Бекам низ годините.

Програмата ќе вклучува интервјуа и коментари на Викторија и нивните деца Бруклин (21), Ромео (18), Круз (15) и деветгодишната Харпер.

„Ова е вистински пехар за ‘Нетфликс’ и ќе покаже сосема друга страна на Дејвид, онаа што јавноста многу ретко може да ја види“, извор близок до Бекамови изјави за весникот „Сан“.

„Членовите на семејството на Дејвид се големи архивари, тие гордо ја документираат неговата кариера уште од момче и ги чуваат сите стари исечоци на локални весници, училишни записи и тимски фотографии низ годините“, додаде изворот.

Забава

Макартни: Роденденот на Ленон ме потсетува на фантастичните времиња што ги поминавме заедно

Објавено пред

Сер Пол Макартни се осврна на тоа како датумот на роденденот на Џон Ленон, покојниот колега од легендарниот бенд, го натерал да размислува за најубавите спомени со него.

Ленон, починатата икона на „Битлси“, ќе го славеше 80. роденден на 9 октомври, поттикнувајќи низа познати лица да му оддадат почит минатиот месец.

Дискутирајќи за прослави во новото интервју за „Анкат“, Макартни објасни како овој датум кај него предизвикал мешавина од емоции.

„Ова е среќно и тажно. Тажно бидејќи ме потсетува дека е убиен – но исто така ме потсетува на фантастичните времиња што ги поминавме. Ме радува што го споделив сето тоа со него,“ рече тој.

„Сакам да се навраќам на раните времиња. Се сеќавам, еднаш се обидовме со автостоп да одиме во Шпанија, но стигнавме само до Париз. Многу ни се допадна, останавме таму, само ние двајца. Бевме во еден мал хотел во Париз – ефтин и со многу болви. Мајка ми беше медицинска сестра и сите ние обраќавме многу внимание на хигиената, и да завршиш во таков хотел – каков пекол! Тие работи ве зближуваат.“

Во истото интервју, тој се осврна на тоа како сè уште во мислите го консултира Ленон додека пишува нови песни.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Лејди Гага блеска во рекламна кампања за новиот парфем на „Валентино“

Објавено пред

Лејди Гага зрачи со чиста елеганција додека го слави лансирањето на Voce Viva, новиот парфем на италијанскиот моден бренд „Валентино“, во рекламна кампања на интернет.

Музичарката и актерка (34) едноставно блеска додека е во центарот на вниманието и го промовира новиот парфем на „Инстаграм“.

„Мирис што го слави твојот глас“, гласи еден наслов на објава на платинесто русокосата дива на Хроматика.

Во потрага по природната убавина, фотографиите на кои е речиси без никаква шминка, Гага ја истакнува својата мазна кожа, добро дефинирани веѓи и допир од роза на усните што ѝ одговара на облеката.

Да биде заштитно лице на новиот мирис на „Валентино“ не е единствениот нов потфат на Лејди Гага, чие вистинско име е Стефани Џоана Анџелина Германота.

Гага, наводно, ќе глуми со Бред Пит во претстојниот трилер-акција Bullet Train, базиран на јапонски роман. Иако веста не е официјално потврдена, американските медиуми пишуваат дека пејачката може да го следи успехот на „Sвездата е родена“ (2018), кој ѝ донесе номинација за „Оскар“ за најдобра актерка.

Прикажи повеќе...

Забава

Индиска невеста на својата венчавка носеше костим со панталони

Објавено пред

Сањана Риши неодамна на својата традиционална индиска венчавка носела винтиџ светлосив костим со панталони, едноставно затоа што сака ваков тип комплети.

Со својот избор на облека за венчавка таа исто така направи храбар моден поте,г што ги натера многумина да се запрашаат дали и други невести ќе ја отфрлат традиционалната облека во корист на моќниот костим.

На Запад невестинските панталони станаа модерни во изминатите неколку години. Дизајнерите промовираат панталони во своите колекции за венчавки, а ваквата комбинација наиде на одобрување од славни личности. Минатата година, актерката на „Игра на тронови“, Софи Тарнер, носеше бели панталони кога се омажи за музичарот Џои Џонас во Лас Вегас.

Но, облеката на Сањана Риши е исклучително невообичаена за Индија – каде што невестите обично се облекуваат во свилени сари или комбинации на долго здолниште-блуза-шал. Црвена е преферираната боја, а облеката обично е извезена со златен или сребрен конец.

Г-ѓа Риши (29), индиско-американски претприемач, се омажи за бизнисмен од Делхи, Друв Махајан (33), на 20 септември.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет1 час

СЗО: Бројот на потенцијални вакцини против корона се зголеми од 11 на 48

Десетици компании – од стартап до фармацевтски гиганти се натпреваруваат за производство на безбедна и ефективна вакцина против коронавирусот за...

Македонија2 часа

„Медијапул“: Десет незгодни прашања во врска со бугарското вето

Бугарскиот портал „Медијапул“ објави прашања до бугарската влада, кои се однесуваат на блокадата за Северна Македонија, со наслов „Десет незгодни...

Македонија2 часа

Веридба со 30 и свадба со 90 гости – парични казни за скопјани поради организирање на собири

Скопското обвинителство поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица и еден угостителски објект, поради организирање на масовни собири...

Македонија3 часа

За една недела регистрирани 7.486 новозаразени, над 5.000 излечени и 204 починати

Скопје и натаму e со најголем број нови случаи и највисока инциденца, a најзастапена возрасна група се лица над 60...

Свет4 часа

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Кина објави дека успешно лансирала ракета со робот за да собере примероци од камења од Месечината, со што ќе стана...

Македонија4 часа

Заев најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, опозицијата бара со декларација да се утврдат позициите

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за...

Свет5 часа

Администрацијата на Трамп одобри Бајден да почне со преземање на власта

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да почне со преземањето на власта....

Свет18 часа

СЗО: Итно се потребни уште 4,3 милијарди долари или сиромашните нема да добијат вакцини

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови,...

Свет18 часа

Борис Џонсон го објави зимскиот план за ковид

Британскиот премиер, Борис Џонсон, на денешното јавно обраќање ги објасни деталите за излезот од „локдаун-от“, што започнува на 2 декември,...

Македонија20 часа

Во Македонија 387 нови случаи на Ковид-19, починале 35

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1176 тестирања, а регистрирани се 387 нови случаи на...

Македонија22 часа

Филипче: Хоспитализацијата на пациентите во ниту еден случај не зависи од нивната возраст

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) побарал да извршат вонреден инспекциски надзор за...

Регион24 часа

Црна Гора трета во светот по бројот на заболени од коронавирус

Црна Гора е на трето место во светот според бројот на заболени од коронавирус на милион жители, според податоците на...

Европа1 ден

СЗО: Европа ќе биде погодена од трет бран на коронавирусот на почетокот на 2021 година

Светската здравствена организација стравува дека Европа може да се соочи со трет бран на коронавирусот на почетокот на 2021 година...

Македонија1 ден

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на...

Регион1 ден

Со коронавирус заразен епископот Давид, кој ја водеше литургијата на погребот на Иринеј

Српскиот епископ Давид е заразен о1д коронавирус и се наоѓа во Центарот за клинички болници (КБЦ) „Д-р Драгиша Мишовиќ“, објави...

Македонија1 ден

Неделава почнува изведбата на модуларната болница во Гевгелија

Кон крајот на неделава почнува изведбата за конструирање на модуларната болница во Гевгелија. Како што информираат од Министерството за здравство,...

Европа1 ден

Саркози на суд поради корупција

Поранешниот француски претседател, Никола Саркози, ќе се појави на суд денес поради обвиненија за корупција и злоупотреба на влијание. Ова...

Регион1 ден

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Денес, во Загреб почнува масовно антигенско тестирање на коронавирусот, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се...

Европа1 ден

Шпан: Германија може да почне со вакцинација против коронавирусот во декември

Германија може да почне со вакцинирање на граѓаните против коронавирусот веќе следниот месец, најави германскиот министер за здравство, Јенс Шпан....

Македонија1 ден

Лекот „фавира“ пристигнува во македонските аптеки

Лекот „фавира“ или „фавимол“, со генеричко име „фавипивир“ неделава ќе биде достапен во македонските аптеки кога Агенцијата за лекови и...

Досие