Контакт

Забава

Нож во грбот: хороскопски знаци што ќе ве издадат без размислување

Објавено пред

Можеби ви изгледаат прекрасно, но внимавајте се од измами и нож во грбот. Ова се дволични хороскопски знаци.

dobivaj vesti na viber

Верувајте, но проверете. Стара добра поговорка која нè учи да не бидеме лековерни и наивни, да не ги прифаќаме надворешниот изглед и првиот впечаток како пандан на карактерот на една личност. Вистина е, изгледот често знае да измами, исто како зборовите.

Ако имате добро развиена интуиција, лесно можете да почувствувате лага во почетната фаза; но, веројатно припаѓате на претставници на водниот елемент: Ракови, Риби и Шкорпии. Луѓето со силен воден елемент имаат природен компас, тој секогаш работи независно од нив и во сите ситуации. Но, што да прават тие што немаат таква моќ? Како да знаеме кои се дволичните хороскопски знаци подготвени да изневерат?

Близнаци
Првиот знак на воздушниот елемент, управуван од пргавиот Меркур. Самите Близнаци се прилично површни и несериозни; тие немаат тенденција да се врзуваат и не чувствуваат каење. Токму поради тоа што блескавите претставници на овој хороскопски знак не може длабоко и емотивно да се врзат за никого, многу лесно може да ве напуштат и да тргнат во нови авантури. За нив е важен самиот факт на движење и менување на околината, не може долго да седат на едно место, им требаат светли емоции и храна за умот.

Поради фактот што Близнаците се многу пријателски расположени (каналот за комуникација е една од нивните силни страни) за време на дијалогот, лесно може да пренесат нечија тајна и лежерно да озборуваат зад грб. Притоа во никој случај нема да се стреми кон себични цели или желби за одмазда, тоа ќе го направи прилично лесно и природно. Почнуваат да зборуваат, се занесуваат со дискусијата и без размислување ќе кажат нешто. Во почетокот машките претставници на овој хороскопски знак може да раскажуваат многу фасцинантни приказни и да ветуваат многу, а кога ќе се намали нивото на интерес, тие ќе си заминат.

Вага
И овој знак спаѓа во елементот воздух и со него треба да ги држите очите отворени. Самите претставници на овој знак се многу шармантни, слатки и љубезни. Ги знаат правилата на пристојност, бонтон и знаат да покажат добро однесување. Таквите луѓе изгледаат неверојатно добронамерно и пријатно, но имаат свои „костури во плакарот“.

Прва точка: Вагите се знак на партнерство и соработка, многу им е важно да бидат во хармонична и пријатна врска, а донекаде и зависат од партнерот. Згора на тоа, тие може да бидат во врска без силна емотивна приврзаност, ако се мирни, удобни и згодни, ќе создадат слика на идеален пар за сите околу нив, а воопшто не е важно дали постојат силни чувства или не. Затоа, штом престанат удобноста и погодноста, тие може бргу да најдат замена и да исчезнат од вашиот живот.

Втора точка: често претставниците на овој знак се обидуваат да им угодат на сите одеднаш, односно да бидат добри со сите. Тие се многу зависни од мислењата на другите. Но, не можете да седите на двете столчиња, порано или подоцна ќе треба да застанете на нечија страна, а овде Вагите може да застанат на страната на посилниот партнер откривајќи ги тајните на послабиот. И поради желбата да живеат пријателски со сите и да им угодат на сите, тие може секому, малку по малку, да му кажуваат нечии тајни и лични податоци.

Девица
Земјата што се менува. Претставниците на овој хороскопски знак се многу практични, конкретни и прагматични. Тие никогаш нема да го трошат своето време без одредена цел и корист. Секоја нивна акција има силен поттик и очекување за заслужен резултат. Во работа, која бара зголемена концентрација и напорна работа, тие немаат рамен. Како што веќе разбравте, претставниците на овој знак се многу практични и бараат придобивки во сè, истото важи и за партнерите и пријателите.

Ако некое лице ѝ донесе одредена корист на Девицата, дава ново знаење, се смирува, помага да се зголеми профитот – Девицата ќе биде таму без разлика на сè. Но, штом таа иста вредност ќе исчезне поради некоја причина, Девицата се повлекува, без око да ѝ трепне. Сè додека претставувате одредена вредност за оваа личност, Девицата ќе ве цени и почитува, штом изгубите авторитет или некои вредни артефакти, заборавете на оваа личност.

Риби
Третиот знак на водниот елемент, променливата Риба. Светлите претставници на овој хороскопски знак се многу сомнителни и сонливи, сакаат да летаат во облаци, да градат замоци во воздухот, лесно се навредуваат и се караат. Овој знак е најподложен на секаков вид сугестии и зависност (од алкохол до коцкање). Тие имаат прилично уникатен поглед на светот за секого, кој може многу бргу да го промени својот правец. На таквите луѓе може да биде тешко да се потпрете, сега кажуваат едно, а утре нивната внатрешна струја го сменила својот тек и размислуваат сосема поинаку.

Рибите се романтични и заљубени, многу креативни луѓе. И како што знаете, сите креативни личности тешко може да се пофалат со лојалност. Муза е уникатна млада дама, никого не му се покорува, доаѓа и си оди како што сака. Тоа е целата поента, се чинеше дека сте ѝ верувале на таа личност, тргнавте по истиот пат со неа, а потоа одеднаш сфативте дека вашиот придружник гледа во сосема друга насока, а тој самиот повеќе не е сличен на она што беше порано.

Водолија
Друг знак на воздушниот елемент. Многу самоволно, слободоумен и пријателски настроен. Но, не е сè толку едноставно како што изгледа на прв поглед. Овие луѓе ги привлекуваат луѓето кон себе како магнет, имаат неверојатна харизма, уникатност, на некои места се дури и ексцентрични и необични, па привлекуваат големо внимание кон себе. Тоа е како да летаат до нив на вселенски брод, тие постојано доаѓаат со необични идеи, никогаш не знаете што да очекувате од нив утре, забавно и интересно е да се биде со нив. Веднаш штом ќе навлезете во нивната слобода, обидете се да поставите свои граници и ограничувања – ја изгубивте оваа личност. Ако тој самиот чувствува дека се обидувате да го контролирате и сакате да добиете некои гаранции за иднината, тој ќе си замине дури и без да се збогува.

Може исто толку лесно да влезе во вашиот живот и исто толку лесно да исчезне од него. Ќе правите планови за иднината, ќе го сметате за ваш верен пријател, другар и партнер, но во одреден момент, едноставно, ќе го изгубите од вид, на телефон нема да одговара на вашите повици, а вашите пораки ќе останат непрочитани.

Забава

(Видео) Меган Маркл бакна друг маж, реакцијата на принцот Хари стана вирална на социјалните мрежи

Објавено пред

Пред неколку дена на хуманитарното натпреварување во поло во Велингтон, Флорида, избраниците на принцот Хари забележаа две победи, што значи дека беа шампиони на овој мини турнир.

dobivaj vesti na viber

Меѓутоа, кога дојде моментот да им се честита трофејот, дојде до неочекувана, но симпатична реакција од војводата од Сасекс, кој не можеше да ја задржи својата љубомора.

Имено, Меган Маркл, сопругата на Хари, се качи на сцената за да им честита на победниците. Војвотката го бакна на двата образа соиграчот на Хари и капитен на тимот, Малколм Борвик, а реакцијата на нејзиниот сопруг на потегот стана вирална на социјалните мрежи.

@czedits__fp__ 😭😭 #princeharry#meghanmarkle#sussexroyal#sussex_family#royal#harryandmeghan#dukeharry#duchessmeghan#dukeofsussexs#duchessofsussex#fyp#meghanandharry#dukeandduchess#royalcouple#meghanmarkleandprinceharry#princehenry#meghanmarklestyle#princeharryandmeghanmarkle#princeharryedit#meghanmarkleedit#fouryou ♬ původní zvuk – •sussex family•

На снимката се гледа дека на Хари не му е сеедно, но судејќи според следните снимки, јасно е дека се шегувал.

Прикажи повеќе...

Забава

Леонардо ди Каприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Објавено пред

Леонардо ди Каприо наводно добил улога на Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе, пишува „Вараети“. Улогата на Ава Гарднер ѝ припадна на Џенифер Лоренс, со која Ди Каприо соработуваше на филмот Don’t Look Up.

dobivaj vesti na viber

Од друга страна, Ди Каприо и Скорсезе соработуваа неколкупати.

Ова дуо е еден од најплодните актерско-режисерски парови, зад нив се филмовите, како „Бандите на Њујорк“, „Авијатичарот“, „Заминат“, „Островот затворач“ и „Волкот од Волстрит“. Нивниот последен филм, Killers of the Flower Moon, беше номиниран за 10 „Оскари“.

Веста за биографскиот филм на Френк Синатра беше дочекана со ентузијазам од фановите и коментираа на социјалните мрежи дека „Ди Каприо е одличен избор за улогата на Френк Синатра“.

Прикажи повеќе...

Забава

Роберт де Ниро откри кои се неговите омилени актери на сите времиња

Објавено пред

Има малку актери што може да се споредат со Роберт де Ниро.

dobivaj vesti na viber

Добитник е на два „Оскара“ и седум номинации во актерски категории. Де Ниро е титан на холивудското платно, кој постигна некои од неговите најнезаборавни изведби во филмовите на Мартин Скорсезе, Френсис Форд Копола и Квентин Тарантино.

Де Ниро ја имаше својата прва улога во филмот на Скорсезе, Mean Streets, од 1973 година. Тој толку многу го освои славниот режисер што го нарече најголемиот актер на неговата генерација.

Кариерата на Роберт де Ниро беше обележана со улоги во мрачни трилери и гангстерски филмови за кои стана синоним за Ал Пачино, Џо Пеши и Реј Лиота.

Запрашан за неговите најрани филмски влијанија, Де Ниро откри дека црпел инспирација од британската кинематографија. Што се однесува до Америка, тој како најинтересни актери ги издвојува Џејмс Дин, Марлон Брандо, Монтгомери Клифт, Ким Стенли и Грета Гарбо.

Омилени актери на Роберт де Ниро му се: Марлон Брандо, Монтгомери Клифт, Џејмс Дин, Грета Гарбо, Алберт Фини, Ричард Харис, Ким Стенли.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Ќе го оставиме срцето на терен за интересот на Македонија, рече Мицкоски и најави позитивна кампања

Ние водиме позитивна кампања, кампања на проекти, кампања на надеж, кампања која ќе ја врати довербата во институциите по шест...

Македонија3 часа

(Видео) „Нема откажување од иднината“ – СДСМ и коалицијата „За европска иднина“ го означија почетокот на кампањата за парламентарните избори

Со настан во Музејот на современа уметност, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Kоалицијата за европска иднина, го означија почетокот на...

Македонија3 часа

Наместо покачена 12 отсто, вработените во културата не добија никаква плата, од утре излегуваат на протести

Доколку до крајот на денот не им биде исплатена платата за март на 3.000 вработени во културата, од утре тие...

Македонија3 часа

Сексизам, дискриминација, навреди и говор на омраза од Пендаровски и лица вклучени во неговата кампања: Силјановска-Давкова со нова претставка

Гордана Силјановска-Давкова денеска поднесе нова претставка до Државната изборна комисија, Комисијата за заштита од дискриминација, ОБСЕ – Организација за безбедност...

Македонија3 часа

ДУИ симулира седница на која Бугарите влегоа во Уставот, Села е претседател на Собранието, а Османи на државата

„Европскиот фронт“ предводен од Демократската Унија за интеграција симулираше конститутивна седница на Собранието, со тоа, сликовито прикажувајќи што би се...

Македонија6 часа

Пендаровски: Ја вративме слободата, изградивме еднакво општество, имаме силна поддршка од најмоќните демократски држави

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски вчерашниот ден од изборната кампања го заокружи со граѓански митинг во Гостивар. Пред присутните Пендаровски...

Свет7 часа

ЕУ воведе нови санкции за Иран

Лидерите на Европската унија вчера одлучија да ги зголемат санкциите против Техеран додека светските сили се обидуваат да спречат поширок...

Свет8 часа

Украина предупредува на трета светска војна пред клучната одлука во Америка

Украинскиот премиер изјави за Би-Би-Си дека ќе има трета светска војна доколку Украина ја загуби војната со Русија, апелирајќи до...

Македонија18 часа

Мицкоски: Пендаровски не ги критикува ДУИ и Ахмети, што значи дека е нивен привезок и втор кандидат за претседател

Народот знае дека гласот за Стево е глас за ДУИ, Али Ахмети и Артан Груби. Гласот за Стево е глас...

Топ24 часа

Обид за убиство во прилепскиот затвор: со нож избоден осуденик

Полицијата поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради убиство во обид. Од МВР информираа дека инцидентот...

Македонија1 ден

Арсовска: Министерката за култура успеа самата себеси да се побие и не одговори на ниедно прашање

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска успеа самата да се побие и не одговори на ниту едно прашање коешто беше поставено,...

Топ1 ден

Кривична против Курто Дудуш: за директори на градинка именувал лица што не биле вработени таму

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против 49-годишниот К. Д., градоначалник на скопска општина...

Македонија1 ден

„Два месеца нема плата за вработените, а пред избори се примаат работници“ – „Национални шуми“ на протест

Триесет подружници се собраа пред Јавното претпријатие „Национални шуми“ со цел да го изразат незадоволството оти втор месец немаат добиено...

Македонија1 ден

Со Арсовска ќе се видиме на суд да објасни како јас сум знаела, а не сум пријавила пожар во Универзалната сала, најави министерката за култура

За министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, вчерашните обвинувања од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, се лаги, скандалозни тврдења и обид...

Македонија1 ден

Грејната сезона продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како...

Македонија1 ден

Училиштата не може да објаснат како е направен изборот на фирмите за чии услуги плаќаат родителите: набавките за униформи за учениците, за фотографирање и за ужина се нетранспарентни

Центарот за граѓански комуникации го објави истражувањето „Отсуство на процедури, транспарентност и отчетност кај набавките што се финансираат со пари...

Регион1 ден

По високите температури, Србија во снег: мештаните шокирани

Силниот дожд во утринските часови на територијата на западна Србија прерасна во лапавица и снег, а на Златибор веќе е...

Свет1 ден

ОН се обидуваат да го спречат гладот ​​во Газа: „Постојано некои нови проблеми“

Обединетите нации(ОН) се уште се борат да се обидат да го спречат гладот ​​во Појасот Газа. Иако има одредено подобрување...

Македонија1 ден

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за „Соравија“, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Најголемата трагедија е што овие години полека, но сигурно системот е срушен. Системот кој е создаден да служи на народот,...

Свет1 ден

Израел го остава Иран во неизвесност во врска со нивниот одговор за нападот: „Нека бидат нервозни“

Ставот на израелскиот воен кабинет е дека Иран треба да продолжи да погодува каков ќе биде одговорот на Израел на...