Контакт

Забава

„Ѕвездени патеки: Дискавери“ се враќа

Објавено пред

Се чини дека меѓународните фанови ќе може да ја гледаат „Ѕвездени патеки: Дискавери“ порано од предвиденото. Оваа вест доаѓа по неодамнешната објава на „Парамаунт“ дека серијата го напушта „Нетфликс“ и дека нема да ѝ се врати на меѓународната публика до 2022 година.

Но, новата сезона на култната серија ќе им биде достапна на избрани меѓународни пазари на 26 ноември.

Сега фановите од целиот свет ќе може да ја гледаат четвртата сезона кога ќе биде премиерно прикажана на 26 ноември, нешто повеќе од една недела по американската премиера.

„До сите меѓународни фанови на Star Trek: Discovery!“, твитна мрежата.

„И ние ја сакаме оваа серија. Ја сакаме поради неверојатната актерска екипа, имагинативното раскажување приказни, револуционерните разновидни ликови што ја оживуваат серијата и она што го претставува за толку многу луѓе во светот. Star Trek отсекогаш ги ставал своите фанови на прво место“,

„Затоа, за време на оваа транзиција правиме сѐ што можеме за што побргу да ви ја пренесеме новата сезона. Ние сме горди на Discovery. Ветуваме дека на овој серијал и на неговите верни фанови ќе им ја дадеме целата глобална љубов и видливост во големиот универзум на ‘Парамаунт плус’“.

Забава

Рики Џервејс се понуди да биде домаќин на „Оскарите“ бесплатно, но под еден услов

Објавено пред

Британскиот комичар Рики Џервејс се понуди да биде домаќин на „Оскарите“ без никаков хонорар – но само ако може да каже што сака.

Креаторот на After Life призна дека не мисли дека некогаш од него би било побарано да ја води наградната церемонија бидејќи неговата комика е премногу контроверзна, но тој би ја искористил шансата ако му понудат таква можност и му ја дадат истата слобода како на „Златните глобуси“ во пет наврати.

Во разговор со „Д’ Вју“, тој рече: „Можеби ќе ми дозволат ако го правам она што ми е кажано. Но, тука е проблемот.“

„Добрата работа за ‘Глобусите’ беше што рекоа дека можам да пишувам свои шеги, да кажувам што сакам, а не да вежбам. А тоа е премногу добро за комичар да го одбие,“ рече Џервејс, додавајќи дека „Оскарите“ никогаш нема да му ја дозволат таа слобода. „ И со право! Мислам дека би биле луди!“

Прикажи повеќе...

Забава

Бонг Џун Хо и Роберт Патинсон се здружуваат за научнофантастичен филм

Објавено пред

Му беа потребни две години за да го смисли својот следен проект по освојувањето „Оскар“ во 2020 година, а сега се чини дека режисерот на „Паразит“, Бонг Џун Хо го пронајде својот следен филм, и потенцијално, ѕвездата на филмот.

Во моментов, Бонг е во преговори да напише и режира научнофантастичен филм за „Ворнер Брос“, заснован на претстојниот роман на Едвард Ештон, „Мики 7“.

Ѕвездата на „Бетмен“, Роберт Патинсон, е во преговори да ја преземе главната улога. Бонг, исто така, ќе го продуцира неименуваниот филм за својата продукциска куќа „Офскрин“, за Kate Street Picture Company и Plan B.

Прикажи повеќе...

Забава

Памела Андерсон се разведува од петтиот сопруг

Објавено пред

Памела Андерсон наводно, се разделила од сопругот, објавија американски таблоиди.

Истите извори пренесуваат дека актерката од Baywatch поднела барање за развод од Ден Хејхерст во нејзината родна Канада, каде што парот живееше откако се венчаа на Бадник во 2020 година по жешка романса.

„Памела сака автентично и живее автентично,“ извор близок до неа изјави за списанието „Ролинг Стоун“.

Инсајдерот ја опиша кратката врска на парот како „пандемиски виор“ кој згасна.

54-годишната ѕвезда беше во брак со Томи Ли – татко на нејзините синови Брендон (23) и Дилан (22) – само четири дена откако се запознаа во 1995 година, но тие се разведоа во 1998 година.

Потоа таа се омажи и се разведе од Кид Рок во 2006 година. Следната година, се омажи за Рик Саломон, но нивната заедница беше поништена, сепак, парот се венча повторно во 2013 година, но таа поднесе барање за развод на почетокот на 2015 година.

Во јануари 2020 година, Памела се омажи за холивудскиот продуцент Џон Питерс, но тие се разделија помалку од две недели подоцна и таа инсистираше на тоа дека нивната заедница никогаш не била правно обврзувачка.

Русокосата убавица моментално престојува во Малибу и го поминува времето со своите синови.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ1 час

Нова трагедија кај Струма: возач загина во сообраќајна несреќа со македонски камион

Возач на автомобил загина по сообраќајна несреќа што се случила помеѓу автомобил и македонски камион на патот помеѓу Благоевград и...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ и натаму инсистира на предвремени избори, од СДСМ велат дека барањето е од пуста желба за власт

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска порача дека е неопходно да се одржат предвремени парламентарни избори. Тие инсистираат на брзи избори, без...

Македонија2 часа

Снег и забрана за товарни возила на дел од патиштата

Утрово, поради обилни врнежи од снег, воведена е забрана за тешки товарни возила кај планинскиот премини Стража, патниот правец Деве...

Свет2 часа

Властите во Калифорнија предлагаат тинејџерите да се вакцинираат без согласност од родителите

Калифорнија треба да дозволи вакцинација на деца на возраст од 12 и повеќе години без согласност од родителите, предложи синоќа...

Македонија15 часа

Загина 24-годишна девојка – автомобил ја прегази на пешачки пред Сити мол

Загина 24-годишна девојка откако вечерва беше прегазена на пешачки премин во близина на Сити мол во Скопје. Девојката преминувала улица...

Економија15 часа

ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија

Владата донесе одлука за обезбедување дополнителни количини топлинска енергија во услови на кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија. „...

Свет16 часа

Бајден со нова закана кон Путин: Русија ќе плати висока цена

Американскиот претседател Бајден рече дека јасно му кажал на рускиот претседател Владимир Путин дека секое движење на руските воени сили...

Свет17 часа

Шведска ги менува препораките – лицата со слаби симптоми на настинка не мора ни да се тестираат

Под силен притисок од ширењето на омикрон и зголемениот број на заразени и здрави, но изолирани, кои почнаа да ги...

Македонија19 часа

Нови 13 починати и 1.172 новозаразени со Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.021 тестови,...

Македонија20 часа

(Видео) Катица Јанева сака лично да ги следи судењата во кои Камчев ѝ бара да му врати дел од милионот

Експецијалната јавна обвинителка, Катица Јанева, има желба и самата да присуствува на судењата против неа, Бојан Јовановски-Боки 13, Зоран Милески-Кичеец,...

Македонија21 час

Камчев не сака Кичеец да му врати дел од милионот, парите ги бара од Јанева, Боки-13 и државата

Бизнисменот Орце Камчев нема да бара од Зоран Милевски-Кичеец, осуден во случајот „Рекет“, да му врати дел од 1,5 милион...

Свет22 часа

Си-ен-ен: Папата Бенедикт XVI знаел за злоупотребата на деца во Црквата

Папата Бенедикт Шеснаесетти знаел за свештеници што злоупотребиле деца додека тој бил надбискуп во Минхен од 1977 до 1981 година,...

Македонија23 часа

Бектеши: Нема да се намалува топлината на парното

Министерот за економија, Крешник Бектеши, тврди дека нема да се скратат часовите во кои скопјани ќе добиваат топлинска енергија. Од...

Македонија23 часа

Радев: Има позитивни сигнали од посетата на Кирил Петков во Скопје, но да не ги заборавиме главните прашања

Секој чекор што ја продлабочува нашата врска мора да биде поддржан, изјави бугарскиот претседател Румен Радев, прашан за посетата на...

Свет1 ден

Москва одговори на заканите на Бајден: Санкциите повеќе ќе ја погодат Америка отколку Русија

Забраната на руските банки да користат долари повеќе ќе ѝ нанесе удар на Америка отколку на Русија бидејќи големите светски сили,...

Свет1 ден

(Видео) Еколошка катастрофа во Перу – по ерупцијата во Тонга, дошло до силно излевање нафта

Властите во Перу соопштија дека излевањето нафта кај брегот на земјата предизвикало еколошка катастрофа. Имено, од рафинеријата „Ла Пампила“ протекоа...

Спорт1 ден

Ѓоковиќ ќе ја тужи Австралија за 3.800.000 евра

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе ја тужи Владата на Австралија. Ѓоковиќ. во неделата, беше депортиран од Австралија. Федералниот суд...

Европа1 ден

Британскиот министер за здравство: 20.000 луѓе годишно умираат и од грип, па не ја затвораме земјата

Британија мора да научи да живее со Ковид-19 бидејќи болеста може да остане меѓу нас засекогаш, рече британскиот министер за...

Македонија2 дена

Регистрирани 2.051 нов случај на коронавирус, починаа 14 лица

Во последните 24 часа направени се 6.353 тестови, а регистриран е 2.051 нов случај на Ковид-19: Скопје – 1.027, Битола...

Македонија2 дена

„Спијте мирно, нема да ни го земат Банско“, рече Борисов по посетата на Петков

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов рече дека по вчерашната посета на бугарскиот премиер Кирил Петков на Скопје спиел мирно, бидејќи...

Досие