Контакт

Забава

Џорџ Клуни ќе продуцира нова ТВ-серија за Бак Роџерс

Објавено пред

Откако првпат по децении се појави на малите екрани со Catch-22 во 2019 година, Џорџ Клуни сака да го воскресне популарниот стрип-јунак Бак Роџерс во нова серија.

Клуни (59) се вклучува во новата научнофантастична серија за Бак Роџерс како извршен продуцент преку неговата компанија Smokehouse Pictures.

Иако сè уште нема потпишано договор за да глуми во новиот проект, тој најверојатно ќе биде дел од актерскиот тим, објави „Холивуд репортер“.

„Леџендари“ го развива проектот, опишан како „престижна лимитиарна серија“ со надеж дека може да биде филм доколку биде успешна.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Колин Фарел во топ-форма како и секогаш

Објавено пред

Ирскиот срцекршач ги покажа своите тонирани раце во маичка без ракави на улица во Лос Анџелес оваа среда.

44-годишниот актер ги привлече погледите на случајните минувачи кога излезе на дождлив ден за да земе неколку кафиња за носење.

Минатата година актерот роден во Даблин беше искрен во интервју за ирскиот „Сандеј мирор“ во врска со осаменоста на самоизолиран сингл среде пандемија.

Тој за весникот рече дека „бил целосно сам во својата куќа цели две недели“ на почетокот на локдаунот во Лос Анџелес.

„Немам партнерка, а моите две деца беа со мајките. Се сеќавам дека во периодот кога бев сам 10 дена, чувствував отсуство на допир во својот живот “, откри тој.

Прикажи повеќе...

Забава

Се снима документарец за Џенет Џексон

Објавено пред

Животот и кариерата на Џенет Џексон ќе се истражува во четиричасовен документарен филм што треба да се емитува A&E Networks.

„Џенет“ ќе се прикажува две ноќи на „Лајфтајм“ и A&E следната година, пренесува „Дедлајн“.

Документарецот, кој се снимаше три години, ги бележи успоните и падовите во личниот живот на Џенет, како и нејзиниот музички успех.

Продуцентскиот тим доби пристап до досега невидени домашни видеа и архивски снимки од Џенет.

Филмот ќе даде интимен поглед во животот на Џенет и ќе опфати теми како смртта на нејзиниот брат Мајкл, раѓањето дете подоцна, и нејзиниот настап во „Супербол 2004“ со Џастин Тимберлејк.

Прикажи повеќе...

Забава

Џон Леџенд и Лесли Џонс во Замунда-издание на виртуелната премиера на „Доаѓање во Америка 2“

Објавено пред

Додека фановите треба да почекаат до петок за да го гледаат „Доаѓање во Америка 2“ (Coming 2 America), некои славни личности тоа го направија неколку дена порано во својот дом, а музичарот Џон Леџенд изгледаше како принцот Аким од Замунда.

„Амазон студиос“ одржа виртуелна премиера во средата вечерта со неколку ѕвезди, како Џон Леџенд, Камерон Дијаз и Лесли Џонс, кои го покажаа својот Замунда-имиџ на „Инстаграм“.

„Замунда-ројалс“ испратен од „Амазон“ ги покажува ѕвездите приспособени за кралско семејство заедно со круна.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија7 минути

„Фајзер-Бионтек“ ќе ни достави вкупно 800.280 вакцини, овој месец ќе пристигнат првите 21.000

Компанијата „Фајзер-Бионтек“ во 2021 година на Северна Македонија ќе ѝ испорача 800.280 дози вакцини, а испораката ќе се одвива во...

Македонија2 часа

МВР: Внимателно на социјалните мрежи, на „Тик-ток“ се шират повици опасни за малолетниците

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната...

Регион3 часа

(Видео) Грција ја проценува штетата по земјотресот, десетици жители ја поминаа ноќта надвор

Експертите денес ја проценуваат штетата по земјотресот со јачина од 6,3 степени, што го погоди централниот дел на Грција, кога...

Македонија4 часа

Иницијативата за конгрес: Мицкоски лажеше дека има мнозинство, партијата доби ладен туш

Сè уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски треба да ги стави интересите на државата и на партијата пред сопствените и да...

Македонија5 часа

Мнозинството е стабилно, велат од СДСМ по гласањето доверба на Владата

Мнозинството во Собранието е стабилно, Владата има силна поддршка, велат утрово од СДСМ, откако вчера 62 пратеници гласаа за доверба...

Европа5 часа

Секој граѓанин на Германија ќе добива по еден бесплатен тест неделно

Од следната недела секој германски граѓанин ќе има неделно по еден бесплатен тест на коронавирус, најави германската канцеларка Ангела Меркел....

Македонија5 часа

56 проценти зголемен бројот на заразени од коронавирус, Пановски советува брисевите да се земаат на отворено

Вчерашните 807 новозаразени и неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, кој покажува зголемување на новозабоените од 56 отсто во...

Свет16 часа

Во Јужна Африка запленета голема количина на лажни вакцини против Ковид-19

Околу 2.400 дози на фалсификувани вакцини се запленети во Јужна Африка, а во Кина е разбиена мрежа на шверцери на...

Македонија21 час

Владата доби доверба во Собранието, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не гласаа

За доверба на Владата гласаа 62 пратеници, без против и воздржани пратеници. Одлуката беше поздравена со аплауз од владејачкото мнозинство...

Македонија21 час

Во земјава засега нема јужноафрикански вид, кај еден од повратниците од Занзибар детектиран британскиот вид на вирусот

Според анализите што денеска се направени во Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), на брисот од пациентот кој пред...

Македонија23 часа

Нови 807 заболени од Ковид-19, починале петмина

Во последните 24 часа се направени 3.312 тестирања, а регистрирани се 807 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија23 часа

(Видео) Почна попишувањето на бездомните лица

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, заедно со директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, денеска го...

Македонија24 часа

Министерството за здравство: Задолжителен карантин за лицата што доаѓаат од сите јужноафрикански земји

Министерството за здравство соопшти дека Комисијата за заразни бoлести ќе предложи задолжителен домашен карантин од 14 дена за лицата што...

Регион1 ден

Русија ќе ѝ достави на Хрватска еден милион дози од вакцината „спутник В“

Русија може да достави милион дози од вакцината „спутник В“ во Хрватска во рок од една недела, пишува „Вечерњи лист“....

Регион1 ден

Србија е на четврто место во Европа според бројот на новозаболени од коронавирус

Србија е на четврто место во Европа според бројот на новозаболени со коронавирус на сто илјади граѓани, изјави за „Политика“...

Свет1 ден

Најопасните мутации на коронавирусот и нивните симптоми

Мутациите се нормална низа во животниот циклус на вирусот и сите негови нови соеви не мора да бидат нужно опасни...

Регион1 ден

Во Загреб 25 отсто од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

Британскиот сој е пронајден кај една четвртина од позитивните случаи на коронавирус во Загреб, а на ниво на цела Хрватска...

Свет1 ден

УНИЦЕФ: Училиштата се затворени речиси една година за 168 милиони ученици

За време на карантинот поради пандемијата на коронавирусот, училиштата беа затворени за речиси 168 милиони ученици во светот на една...

Европа1 ден

Експлозија во центарот за тестирање на Ковид-19 во Холандија, нема повредени

Пред отворањето на центарот за испитување на Ковид-19 во Бовенкарспел, град северно од Амстердам, одекна експлозија. Во несреќата нема повредени,...

Свет1 ден

Тексас контра Бајден: ги укина рестрикциите и обврската за носење маска

Тексас ги укинува ограничувачките мерки – се отвораат продавници и прекинува да важи обврската за носење маски. Гувернерот на американската...

Досие