Контакт

Забава

САД:Таксист вратил 21.000 долари на една клиентка

Објавено пред

Таксист од Њујорк на една своја клиентка и ги вратил парите што ги заборавила во неговиот автомобил.

Таксист од Њујорк на една своја клиентка и ги вратил парите што ги заборавила во неговиот автомобил.

Италијанката Фелиција Летери ја заборавила својата чанта во такси возилото додека патувала кон  Менхетан.

Во нејзината чанта имало 21.000 долари што биле наменети како подарок за нејзините роднини за Божиќ.

Полицијата ја предупредила  Летери да не се надева премногу,  бидејќи парите тешко ќе можат да ги пронајдат.

Меѓутоа, таксистот ја пронашол чантата и нејзината адресата и веднаш се упатил кон местото, но бидејќи не пронашол никого дома, тој го оставил својот телефонски број за контакт  и подоцна  ги вратил парите.

Дваесет и осум годишниот такси возач од Бангладеш не ја прифатил понудената  награда што пресреќната италијанка сакала да му ја даде како знак на благодарност. /крај/х/бк©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Криси Тајген повторно активна на Инстаграм

Објавено пред

Криси Тајген, сопругата на популарнот пејач Џон Леџенд, беше надвор од социјалните мрежи и центарот на вниманието по трагичното губење на нејзината бременост кон крајот на минатиот месец.

Таа минтиот викенд го прекина молкот на Инстаграм по несреќната загуба, пишувајќи им на своите 32.9 милиони следачи: „Ние сме тивки, но добро сме. Ве сакам сите многу.“

Моделот на Sports Illustrated Swimsuit изгледа решително во новата објава.

Криси се чини добро расположена додека блеска во живописен сатенски фустан во розова боја.

Прикажи повеќе...

Забава

Шер се појави на митинг со маска за лице Бајден-Харис

Објавено пред

Легендарната Шер носеше маска за лице Бајден-Харис пред да го испее нејзиниот хит од 1995 година Walking In Memphis на предизборниот претседателски митинг во Лас Вегас.

Таа се погрижи да се заштити себеси и другите од коронавирусот носејќи маска  кога пристигна на Меренда на гордоста во ЛГБТК ресторанот „Д Гарден Лас Вегас“ во Невада во саботата попладне.

Според Универзитетот Џон Хопкинс, во Лас Вегас има речиси 79.000 потврдени случаи на Ковид-19, што довело до 1492 смртни случаи.

74-годишната поп икона на која ѝ недостига само уште една награда „Тони“ за статусот „ЕГОТ“, носеше маица „Гласај 2020“ под црн блејзер со реси, црни припиени панталони и чизми за мотор.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Новиот албум на Дрејк излегува во јануари

Објавено пред

Дрејк го прослави својот 34. роденден во саботата откривајќи и дека неговиот нов албум Certified Lover Boy излегува на почетокот на следната година.

Пејачот, роден во Канада, се појави на својот „Инстаграм“ во саботата за да сподели видео за новиот албум најавувајќи го за јануари 2021 година.

Дрејк првично го откри насловот на албумот во август кога го исфрли водечкиот сингл Laugh Now, Cry Later со Лил Дарк.

Видеото почнува со мало афроамериканче во светлосина пуфер-јакна како гледа кон Месечината.

Дрејк е во ресторан и размислува со чаша вино. Пејачот има необичен изглед на косата – избричено срце над челото.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија26 минути

Филипче: Коморбидитетите и доцното доаѓање во болница се причина за зголемената смртност

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека зголемениот процент на смртност од Ковид-19 се должи на коморбидитетите и доцното доаѓање...

Македонија59 минути

Караџовски: Ја разгледувавме и опцијата да се прават тестови преку Фондот во приватните лаборатории

Комисијата за заразни болести ја разгледува одлуката граѓаните да можат да се тестираат за Ковид-19 во приватните лаборатории, а на...

Европа1 час

Австриски инфектолог: Секој од нас, порано или подоцна, ќе се зарази со коронавирус

Австрискиот инфектолог Франц Алербергер не верува дека коронавирусот ќе се искорени и верува дека секој од нас ќе се зарази...

Свет1 час

Мелбурн: Нема нови случаи на коронавирус по повеќе од четири месеци

По повеќе од четири месеци, во Мелбурн денес не се пријавени нови случаи на коронавирус. Владата на австралиската држава Викторија...

Економија2 часа

Бензините поевтинуваат

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за половина денар,...

Свет2 часа

Мадуро тврди дека венецуелските научници создале лек против Ковид-19 без несакани ефекти

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, рече дека неговата земја дизајнирала високоефективен антивирусен лек, што го десеткува коронавирусот без никакви несакани...

Топ3 часа

(Видео) Пронајдени речиси 100 килограми хашиш во Охрид – пресечен меѓународен транспорт на дрога

Полицијата вчера пресече меѓународен транспорт на хашиш во количина од речиси 100 килограми. Уапсен е турски државјанин, кој дрогата требало...

Македонија3 часа

Домашните слави да се празнуваат исклучиво во кругот на семејството, апелира Комисијата за односи со верските заедници

Комисијата за односи со верските заедници во пресрет на периодот во кој голем број семејства во државата ги чествуваат домашните...

Регион4 часа

Словенија ги заострува мерките, од вечерва нова забрана за движење – се затвораат општините

Поради големиот пораст на инфекции со коронавирус, Словенија ги заострува мерките, така што од вечерва стапува во сила забраната за...

Економија5 часа

Пандемијата ќе фрли во стечај дури 6.000 австриски фирми

Пандемијата на коронавирусот силно ја погоди австриската економија, па в година се очекува да доведе до банкрот на шест илјади...

Европа6 часа

Италија ги затвора баровите и рестораните во 18 часот

Италијанските власти издадоа одредба со која се бара сите барови и ресторани да се затворат до 18 часот, а спортските...

Топ6 часа

Стејт департментот: Стапува во сила примирје во Нагорно-Карабах

Стејт департментот и владите на Ерменија и Азербејџан во заедничко соопштение наведоа дека стапува во сила хуманитарно примирје во судирот...

Свет6 часа

Над 8.000 новозаразени од коронавирус во Германија

Во последните 24 часа во Германија се потврдени 8.685 случаи на коронавирус. Според Институтот за заразни болести „Роберт Кох“, починале...

Економија6 часа

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати, кои ќе важат од полноќ. Минатата недела...

Македонија18 часа

Во моментов активни над 7.000 случаи на заразени со коронавирус

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 7.408 лица, откако вечерва беа потврдени нови 561 заразени. Најмногу активни случаи има...

Свет18 часа

СЗО: Три дена по ред бројките на новозаразени во светот се рекордни

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека во саботата е соборен новиот рекорд во светот кога станува збор за бројот на...

Македонија19 часа

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за...

Македонија21 час

(Видео) Членството ќе избира претседател на СДСМ, црвената боја стана партиска

Конгресот на СДСМ ги усвои измените и дополнувањата на статутот на партијата, информираше партискиот претседател, Зоран Заев на прес-конференција по...

Регион22 часа

Борисов позитивен на коронавирус

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на коронавирусот. „Иако РЗИ официјално го укина мојот...

Регион1 ден

Жртвите се скриле во „контејерот на смртта“ во Србија, планирајќи да стигнат до Италија или Белгија

Жртвите кои беа пронајдени во контејнер кој од Србија стигнал во Парагвај се скриле таму со цел да заминат во...

Досие