Контакт

Макфакс++

Артикли од Макфакс++

Актуелно

Црна хроника3 часа

(фото) Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

На 05.09.2023 полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес...

Регион4 часа

Стано: Очекуваме безусловна соработка од Србија за настаните во Бањска

ЕУ очекува целосна и безусловна соработка на Србија во врска со настаните во Бањска на 24 септември, изјави портпаролот на...

Македонија6 часа

Муцунски: Со интонирање на македонската химна, секоја понеделник ќе започнува наставата во училиштата во Аеродром

Со интонирање на државната химна, секој понеделник ќе започнува наставата во сите основни училишта на територијата на Општина Аеродром, најави...

Регион9 часа

Според глобалниот индекс на мирот: Исланд е најбезбедната земја на светот, Македонија е на 38. место

На листата на најбезбедни земји, според Глобалниот индекс на мирот, Исланд се смета за најбезбедна земја во светот. Според објавениот...

Регион11 часа

Србин настрада на Кипар, напаѓачите првин го претепале, а потоа го прегазил автомобил

Српскиот државјанин, 29-годишниот Марко М., настрадал во саботата рано наутро во Лимасол, Кипар, а иако првично се верувало дека случајно...