Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија25 минути

  Промоција на Проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи

  Денеска со почеток во 12 часот во Медија центарот на Владата, премиерот Зоран Заев и министерката за финансии, Нина Ангеловска...

  Забава2 часа

  Јапонска компанија нуди изнајмување пријатели и членови на семејство

  Јапонската компанија „Фемили романс“ нуди услуги на изнајмување пријатели и членови на семејство, а од неодамна може да изнајмите и...

  Регион10 часа

  Официјални податоци: Земјотресот во Албанија уништил 5.497 домови, 3.135 лица се раселени

  Заменик-министерката за внатрешни работи на Албанија, Ровена Вода, соопшти денеска дека 3.135 граѓани се евакуирани, а 5.497 домови се тешко...

  Македонија11 час

  (Видео) Богојески: „Македонски концепт“ е поинаква платформа, се надеваме дека граѓаните ќе ја прифатат

  „Македонски концепт“ е нова политичка платформа, која на граѓаните ќе им понуди длабоки реформи во секој поглед на општеството, концепт...

  Европа15 часа

  Граната фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

  Единицата за експлозиви на мадридската полиција деактивира граната, која вчера некој ја фрлил преку ѕидот на Центарот за грижа на...