Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија40 минути

  (Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

  „Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја...

  Македонија1 час

  (Видео) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

  „Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше...

  Македонија1 час

  Зибери во Тетово вети стручни училишта и повеќе пари за општините

  Кандидатот за прв премиер албанец Насер Зибери, денес во Општина Тетово се сретна со градоначалничката Теута Арифи, а на состанокот...

  Црна хроника2 часа

  МВР со детали за давеникот во Охридското Езеро

  МВР соопшти детали околку вчерашниот несреќен случај кога 49-годишен маж се удави во водите на Охридското Езеро. Според полицијата, во 14,20...

  Македонија3 часа

  Царовска во Драчево: Стандардот ќе се зголемува

  Носителката на листа на кандидати за пратеници во изборна единица 1 Мила Царовска вчера вечер на маалска средба со жителите...