Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија2 часа

  (Видео) Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винарниците

  Во изминатите три години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите што...

  Македонија2 часа

  АХВ чека резултати од мострите храна од сендвичарницата „Гранд бургер“

  Агенцијата за храна и ветеринарство ги чека резултатите од мострите храна земени во рамките на инспекцискиот надзор спроведен уште во...

  Македонија3 часа

  Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1.000 проекти што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, заедно со носителот на Изборната единица 2, Владо Мисајловски, ја посети општината Шуто Оризари....

  Спорт3 часа

  Најголем портрет на Новак Ѓоковиќ (галерија+видео)

  Српскиот архитект и уличен уметник, Андреј Јосифовски-Пијаниста го креираше најголемиот портрет на светот на светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ,...

  Македонија4 часа

  Силно невреме со дожд и ветер го зафати Скопје

  Силно невреме со поројни дождови го зафати Скопскиот Регион. Отежнат е сообраќајот и на автопатот Тетово – Скопје, а возилата...