Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија37 минути

  ДУИ: Три години нула данок за секој кој за првпат се вработува на возраст под 35 години

  Kандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, во паркот Чаир оствари средба со младите каде ги откри младинските политики и...

  Македонија42 минути

  Шахпаска: Јанушев се заканува дека ќе тепа жени од својата партија

  Денеска уште една бомба одекна во јавноста во која граѓаните можат да го слушнат генералниот секретар Игор Јанушев во разговор...

  Економија1 час

  „Визер“ ги намали цените на сите билети за 20 отсто

  „Визер“, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа и најзелена авиокомпанија во Европа, објави 20 проценти попуст за сите...

  Европа1 час

  Ваквата состојба со вирусот ќе трае уште барем осум месеци, смета рускиот министер за здравство

  Ситуацијата со коронавирусот во Русија ќе трае најмалку уште осум месеци, изјави денеска рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко. „Според...

  Регион2 часа

  Секој втор починат од коронавирус во Хрватска живеел во старски дом

  Речиси половина од оние што починале од Ковид-19 во Хрватска досега живееле во домови за стари лица, пишува „Јутарњи лист“....