Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија1 минута

  Заев: Се обврзуваме да градиме независен и одговорен парламент

  Се обврзуваме да градиме независен и одговорен парламент, вистински дом на демократијата на сите граѓани, порача лидерот на СДСМ, Зоран...

  Македонија17 минути

  Пратениците од Левица пристигнаа со велосипеди во Собрание

  Пратениците од Левица Димитар Апасиев и Борислав Крмов пристигнаа со велосипеди на денешната собраниска конститутивна седница. „ Денес, за прв...

  Економија44 минути

  Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува

  Од ноќеска на полноќ важат новите цени на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Според новата одлука, се намалува...

  Европа1 час

  (Видео) Во Италија падна снег

  Италија доживеа вистинско изненадување – снег во август. Судејќи според снимките во живо, силниот снег почнал да паѓа синоќа на...

  Регион3 часа

  Експлозија на боца со кислород, ковид-пациент доби изгореници во болница во Приштина

  На Клиниката за пулмологија при Универзитетскиот клинички центар на Косово во Приштина експлодира боца со кислород, пренесува „Косово онлајн“. Притоа...