Контакт

Макфакс++

  Артикли од Макфакс++

  Актуелно

  Македонија41 минута

  Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затворањето на текстилните фабрики ќе даде резултати

  Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, јас сум против во Штип да се воведе карантин,...

  Македонија2 часа

  Спасовски негативен на коронавирус

  Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, објави дека резултатите од тестот за коронавирус се негативни. „Само што ги добив резултатите од денешниот...

  Македонија2 часа

  Филипче: Ќе почекаме два-три дена пред да одлучиме за карантин за некои општини

  Комисијата за заразни болести засега нема да предлага ставање во карантин на општините каде што има најголем број заболени од...

  Македонија3 часа

  (Видео) Мисајловски: Изборите сега се лудост

  Денеска Македонија го живее црниот понеделник, што значи огромна бројка на новозаразени луѓе со Ковид-19 и луѓе кои ги загубија...

  Регион3 часа

  Во Хрватска за 10 дена само три нови случаи на коронавирус

  Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на коронавирус. Од вкупно потврдени 2.246 случаи, закрепнале 2.077 лица, а...