Контакт

Актуелно

Забава5 минути

Почина Мари Фредриксон, пејачката од групата „Роксет“

Пејчката на групата „Роксет“, Мари Фредриксон почина на 61 година, потврди нејзиниот менаџер. Шведската музичка ѕвезда постигна глобален успех во...

Регион43 минути

Три земјотреси во Албанија за два часа

Албанија денеска ја погодија три земјотреси во период од 10 до 12 часот, предизвикувајќи паника кај населението. Двата земјотреси биле...

Македонија1 час

Оваа сабота работен ден за вработените во здравствените и образовните институции

Владата на својата 167 седница донесе одлука 14 декември, сабота, да биде работен ден за вработените во државните институции. Согласно...

Свет2 часа

Напаѓачот од болницата во Чешка се убил кога го нашла полицијата

Напаѓачот во болницата во Чешка, каде што уби најмалку шест луѓе, се убил по пресметка со полицијата, соопшти чешкиот министер...

Македонија3 часа

Камчева: Боки 13 бараше да повлекувам текстови поврзани со синот на Катица Јанева

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески-Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат...