Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Новите екоавтобуси почнаа да возат во Скопје

Новите екоавтобуси на гас, од германската компанија „МАН“ од денеска почнаа да возат по улиците во Скопје. Од Градот соопштија...

Свет22 минути

(Видео) Мексиканските нарко-картели им помагаат на сиромашните во борба против коронавирусот

Мексико е една од земјите со најголем број на инфекции со коронавирус во Латинска Америка. Земјата со месеци беше затворена...

Регион1 час

Во априлскиот карантин регистрирани само 19 бракови, а дури 16 разводи во Црна Гора

Во Црна Гора се склучени 447 бракови, а 170 се разведени од јануари до крајот на април, покажуваат податоците на...

Свет1 час

Кинеската амбасада во Казахстан предупредува за вирус поопасен од корона

Кинеската амбасада во Казахстан ги предупреди кинеските граѓани во таа земја за ширење на непознат вид пневмонија со висока стапка...

Свет1 час

Голем мурал „Животите на црнците се важни“ испишан пред кулата на Трамп

Неколку десетици членови на движењето „Животите на црнците се важни“ нацртаа голем мурал пред кулата на Трамп на Петтата авенија...