Контакт

Актуелно

Европа33 минути

Романија: Запленет еден тон кокаин, уапсени двајца српски државјани

Властите во Романија запленија повеќе од еден тон висококвалитетен кокаин скриен во чамец што се превртел во делтата на Дунав.Полицијата...

Македонија3 часа

(Видео) Екологистите децидни, ние не сме Африка, па да отвораме рудници

Плодната почва и воздухот трајно ќе бидат уништени, а Македонија ќе биде претворена во пустина ако не се спречи отворањето...

Македонија4 часа

ИВЗ обвинува за исламофобија оти државата не ѝ го враќа имотот

Исламската верска заедница тврди дека поседува имот во половина Скопје, кој бара да си го врати преку процесот за денационализација....

Македонија4 часа

Министерството за правда: Од ВМРО-ДПМНЕ, наместо амандмани, добивме есеистички текст

Во Законот за Јавното обвинителство, кој го испрати Министерството за правда во собраниска процедура, се имплементирани сите меѓународни принципи. Министерството...

Македонија5 часа

Отворен првиот контакт-центар за глуви и наглуви

Денеска почна со работа првиот контакт-центар за глуви и наглуви лица кој е дел од програмата на  Сојузот на глувите...