Контакт

Актуелно

Свет10 часа

Трамп: Војниците ќе останат на границата со Мексико колку што е потребно

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека војниците на границата со Мексико ќе останат таму колку што ќе биде потребно. „Имаме...

Свет13 часа

Протести поради климатските промени ги блокираа главните мостови во Лондон

Полицијата денеска уапсила над 70 луѓе откако стотина демонстранти ги блокирале главните мостови во центарот на Лондон барајќи од владата...

Европа17 часа

(Видео) Една жена загина, 47 се повредени на протестите во Франција

Педесетгодишна жена загина на протест во регионот Савој, во Франција, на протест организиран поради зголемување на цените на горивата. „Жената...

Црна хроника18 часа

Кражба на „Партизанска“: Му го украле автомобилот додека бил во продавница

На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во продавница на булеварот Партизански одреди во Скопје. Според информациите на МВР,...

Македонија21 час

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ предложи мерки за намалување на загадувањето на воздухот

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека воздухот е се позагаден од кога било, а најодговорни за тоа се премиерот Зоран Заев, градоначалникот на...