Контакт

Актуелно

Свет7 минути

(Видео) Сведок од митингот на Трамп: Забележавме маж со пушка како лази на покривот

Грег, маж кој бил во близина на местото на митингот на Доналд Трамп во Батлер, Пенсилванија, за Би-би-си изјавил дека...

Свет18 минути

(Видео) Снимен моментот кога беше пукано кон Трамп

Доналд Трамп беше нападнат на неговиот митинг во Пенсилванија. Додека го држел говорот, биле испукани неколку истрели. Засега не е...

Црна хроника10 часа

Србинка со повреди забележана покрај автопатот кај Демир Капија, сопругот ја исфрлил од возилото по кавга

Ужасна сцена затекнале полициските службеници во близина на патарината кај Демир Капија. Жена со повреди на телото стоела покрај десната...

Македонија11 часа

Вреди ја обвини ДУИ дека се пазарела за Кичево и Струга за да влезе во Влада, Интегративците тврдат дека е обратно

Коалицијата Вреди тврди дека ДУИ се служи со лаги, само за да креира незадоволство кај Албанците за да се спаси...

Македонија13 часа

Бебе оставено среде центар во Велес, случаен минувач го однел во болница, а таму се појавила мајката

Во тешка здравствена состојба, бебе било оставено во центарот на Велес, а било затекнато вчера од страна на случаен минувач....