Контакт

Актуелно

Европа32 минути

ЕУ против безусловен повик на Русија во Г7

Европската Унија е против испраќање на безусловен повик до Русија повторно да се приклучи на разговорите на водачите на Г7,...

Македонија56 минути

Димовски: Само Собранието е надлежно за избор на заменик на Јанева

Претседателот на собраниската Комисија за избори и именување, Илија Димовски вели дека и изборот и разрешувањето на СЈО е регулирано...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Притворањето на Катица Јанева е договорен театар за да се прикријат трагите кон „Илинденска“

Притворањето на Катица Јанева е договорен театар со кој треба да се прикријат трагите што водат кон „Илинденска“ и Зоран...

Европа3 часа

Зеленски до Русија: Вратете го Крим за да си го повратите местото во Г8

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, ѝ предложи на Русија да ѝ го врати Крим на неговата земја за да може да...

Црна хроника3 часа

Зајакнати контроли на МВР – казнети 49 моторџии во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 21.8.2019 во периодот од 18 до 24...