Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Мицкоски за законот за ЈО: Не прифаќам и не преговарам за амнестирање криминал

Хибридниот режим на Заев турка закон за обвинителство за амнестија на криминалот и неправдите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Регион3 часа

Германската полиција шокирана од состојбата на српски автобус кој стигнал до Берлин

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија и останала во шок поради состојбата на возилото што го...

Македонија4 часа

Лазаревски: Концесионерот на „Дрисла“ имаше обврска да инвестира 70 милиони евра, но останавме со купишта ѓубре

Со депонијата „Дрисла“ повторно ќе управува Град Скопје, што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија, изјави...

Регион4 часа

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Европската комисија би требало предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари,...

Свет5 часа

Уапсени 23 лица за шверцување 10.000 мигранти во Велика Британија

Во Франција и Холандија уапсени се 23 лица осомничени за шверцување околу 10.000 мигранти, кои во ладилници биле пренесувани во...