Контакт

Актуелно

Македонија18 минути

Димитров во работна посета на Берлин

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Берлин....

Македонија40 минути

Променливо облачно време со температура до 24 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува главно умерен, на места засилен ветер...

Македонија1 час

Без струја делови на Карпош и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека без електрична енергија ќе останат делови на Карпош и Сопиште. Од 9 до 14 часот...

Црна хроника12 часа

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле...

Свет12 часа

Турција негира дека соборила ерменски борбен авион

Претставник на турскиот претседател Фахретин Алтун негираше дека турски ловец соборил авион на ерменското Воено воздухопловство во воздушниот простор на...