Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Идентификувана првата жртва од вулканот во Нов Зеланд, има 21 година

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите...

Македонија5 часа

(Видео) Костадинов: Ексамбасадорот кој впери пушка во сосед е советник на Мицкоски

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов изјави дека ексамбасадорот Томислав Димитровски кој впери пушка кон сосед е советник на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Македонија7 часа

Спасовски негира дека бил близок со Јовановски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. „Имавме два-три...

Македонија7 часа

Мицкоски до Заев: Да донесеме Резолуција за заштита на македонскиот јазик

Да донесеме Резолуција за заштита на македонскиот јазик, виткањето на кичмата не и донесе ништо добро на Македонија, вели лидерот...

Македонија9 часа

(Видео) Обвинителката Вилма Русковска се приклучи кон акцијата за чистење на градот

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, заедно со 30-ина вработени, дојдоа на збирно место кај...