Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Прв случај на коронавирус во Пекинг по шест месеци

Пекинг вчера го забележа првиот случај на коронавирус по речиси шест месеци или првиот случај по 179 дена, пренесува Си-ен...

Свет3 часа

Истражување: Најчести симптоми на Ковид-19 кај оние што се вакцинирани

Како што се менува коронавирусот, така се менуваат и симптомите што ги предизвикува оваа болест кај луѓето. Губењето мирис, на...

Црна хроника5 часа

Ресенец загина во сообраќајна несреќа, со автомобил излетал од патот

Четириесет и шестгодишен ресенец загина во сообраќајна несреќа кога со автомобил излетал од патот. Според информациите на МВР, несреќата се...

Црна хроника5 часа

Полицијата растури дива трка со автомобили на автопатот Скопје – Тетово

Тетовската полиција, синоќа, во периодот од 00.30 до 1.30 часот, презела акција по претходно добиени информации дека на автопатот Скопје...

Македонија6 часа

Мицкоски: Некои Резолуцијата ја поддржаа искрено, други помалку искрено, но благодарност до сите

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува донесувањето на Резолуцијата во македонското Собрание со која јасно се оцртуваат национални и државни позиции во однос...