Контакт

Актуелно

Европа3 минути

Се откачи глечер во Италија, загинаа шест планинари

Шестмина загинати планинари е епилогот откако големо парче глечер се откачи од врвот Мармоладо во источните Доломити, објавија локални медиуми,...

Црна хроника3 часа

Му се слошило додека пешачел и починал

Полицијата информира дека на 02.07.2022 околу 06.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека В.С.(54) од Скопје, додека пешачел во...

Свет4 часа

Уште еден смртоносен напад на ајкула во Хургада, втората жртва е Романка

Откако Австријката Елизабет Скваер (68) почина по стравичниот напад на ајкула во египетското летувалиште Хургада, австрискиот портал „Haute” денеска пишува...

Македонија5 часа

Пендаровски за Апасиев: Мислам дека тој психопат не е со сите штом може вакви работи да постира на социјалните мрежи

Претседателот Стево Пендаровски во изјавата по Советот за безбедност на новинарско прашање даде свој коментар и за фејсбук статусот и...

Регион5 часа

Јоксимовиќ: Кога Србија ќе влезе во ЕУ, ќе мора да воведе санкции за Русија

Јадранка Јоксимовиќ – српската министерка за евроинтеграции изјави дека кога Србија ќе стане членка на ЕУ ќе мора да се...