Контакт

Актуелно

Регион1 час

Куче херој од Србија: Спасува жртви од земјотресот во Турција

Службеното куче на Министерството за внатрешни работи на Одделението за вонредни состојби, „Пожарникар Зиги“ е испратено како рамноправен член на...

Свет2 часа

(Видео) Спасувачка акција: Деветгодишно девојче во прегратка го држи својот брат меѓу урнатините во Сирија

На социјалните мрежи не престануваат да се шират емотивни снимки и фотографии од хоророт што им се случи на илјадници...

Македонија2 часа

Падна системот на Фондот за здравство, но пациентите можат да подигнуваат лекови од аптека

Падна дел од системот на Фондот за здравствено осигурување во кој ги има личните податоци на сите здравствено осигурени лица...

Регион4 часа

(Видео) Расплакани спасители: „Слушајте ги, живи се, нѐ викаат, децата се исто така долу но не можеме да ги извадиме“

„Ројтерс“ објави видео од маж кој стои пред урнатините и слуша затрупана жена која го моли да и помогне. Удира...

Црна хроника8 часа

Згмечен работник на „Комунална хигиена“, камионот, возејќи рикверц, удрил во ѕид

Работник од „Комунална хигиена“, кој стоел на металната конструкција на камионот, бил згмечен кога возилото, враќајќи се наназад, удрило во...