Контакт

Актуелно

Европа9 часа

Лавров: Москва се уште инсистира на вистинска руска Украина

По повеќе од две години интензивна војна во Украина, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска го потврди тврдењето...

Свет10 часа

Си-ен-ен: Сателитските снимки покажуваат дека во Исфахан нема поголеми штети

Според сателитските снимки од вселената до кои ексклузивно дојде Си-ен-ен, се чини дека нема поголема штета во воздушната база која...

Свет10 часа

Русија и Јордан предупредуваат на опасност од регионална ескалација

Русија вели дека имала контакт и со Израел и со нејзиниот сојузник Иран. Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров изјави...

Македонија14 часа

Македонката Светлана Мојсов меѓу 100-те највлијателни личности во светот според магазинот „Тајм“

Македонката Светлана Мојсов, светски познат научник, чие истражување за хормоналните предизвикувачи за производство на инсулин доведе до револуционерни третмани за...

Свет17 часа

Разузнавачки извор за Си-ен-ен: Директните напади меѓу Израел и Иран завршија

Регионален разузнавачки извор рече дека директните напади меѓу Израел и Иран се завршени. Изворот разговарал за Си-ен-ен под услов да...