Контакт

Актуелно

Економија2 часа

35 отсто поевтинува парното за училиштата и градинките

Регулаторната комисија за енергетика донесе вонредна одлука на цената на парното греење во Скопје за деловните корисници со која се...

Македонија2 часа

Загрижени сме за Османи кој рече дека секој месец едвај врзува крај со крај: УМС на ВМРО-ДПМНЕ постави кутија за донации пред МНР

„Искрено и длабоко сме потресени од изјавата на министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој истакна дека секој месец едвај...

Македонија2 часа

(Видео) Џафери пречекан од Рама во Тирана: почнува конференцијата на високо ниво за планот за раст на Западен Балкан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска, во Тирана, Република Албанија, беше пречекан од страна на премиерот...

Регион2 часа

Рама: Или ќе успееме заедно или ќе пропаднеме заедно, соработката на земјите од Западен Балкан е услов за ЕУ

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во Тирана изјави дека сложените прашања меѓу земјите од Западен Балкан мора да се решаваат...

Свет2 часа

(Видео) Втор најголем шумски пожар во историјата на Тексас, се шири брзо, едно лице загина

Во Шумски пожар во Тексас, кој брзо се шири, загина едно лице, жителите се евакуирани, а домовите и деловните објекти...