МАКФАКС

Daily news

Пивара Скопје претстави нова опрема вредна над 1,4 милиони евра

Пивара Скопје претстави нова опрема вредна над 1,4 милиони евра

Daily news

Пивара Скопје ја претстави новата опрема за полнење во чија набавка и инсталирање се вложени над 1,4 милиони евра, со што вкупните инвестиции на компанијата во производството на пиво и

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Градот Скопје ќе дели по 4.000 денари за купен велосипед

Градот Скопје ќе дели по 4.000 денари за купен велосипед

Daily news

  Преку субвенции Градот Скопје ќе ги поттикнува граѓаните да купуваат велосипеди. Максималниот износ за поединечна субвенција за купување велосипед по лице ќе биде во висина од 50 отсто од

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Раниери: Не верувам дека ме „убија“ моите играчи

Раниери: Не верувам дека ме „убија“ моите играчи

Daily news

Клаудио Раниери, поранешен тренер на Лестер, тврди дека луѓе од клубот работеле на негова смена, но дека тоа не е поврзано со фудбалерите. „Не верувам дека ме „убија“ моите играчи“,

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Тапанар во светот на електрониката

Тапанар во светот на електрониката

Daily news

Сараевскиот футуристички бенд „dRUMELODY“ ќе одржи промоција на новиот албум „АЕРО“ на 22 април во ресторанот „Барбакан“ во Скопје. Албумот е во издание на „Dancing bear/Warner music“ од Хрватска, го

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Ослободени две области во западен Мосул, џихадистите контролираат само 7 отсто од ирачката територија

Ослободени две области во западен Мосул, џихадистите контролираат само 7 отсто од ирачката територија

Daily news

Ирачките владини сили ослободиле од Исламската држава уште две области во западниот дел од вториот по големина град во земјата

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Одбиено барањето на СЈО, Вангеловски ќе одлучува за притворот на Кочан

Одбиено барањето на СЈО, Вангеловски ќе одлучува за притворот на Кочан

Daily news

Највисокиот суд во државата го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за изземање на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски,

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Светски диџеи на „Скопје колинг“

Светски диџеи на „Скопје колинг“

Daily news

На претстојното издание на музичкиот настан „Скопје колинг“ во организација на Авалон продукција, ќе настапат диџеи кои се вистински ѕвезди

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

EK: Извештај за политиката на кохезија на ЕУ, може да им се помогне на регионите со ниски примања и слаб раст

EK: Извештај за политиката на кохезија на ЕУ, може да им се помогне на регионите со ниски примања и слаб раст

Daily news

  Европската комисија денеска го објави извештајот за регионите во ЕУ, кои заостануваат во растот и благосостојбата, а со кој

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Премиера на „Мачорот во чизми “ на сцената на Театарот за деца и младинци

Премиера на „Мачорот во чизми “ на сцената на Театарот за деца и младинци

Daily news

Можеби најраспространетата бајка во светот „Мачорот во чизми“ од Шарл Перо, утревечер ќе биде премиерно изведена на сцената на Театарот

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Тунтев vs. Василевски: Кој го “силува” Собранието?!

Тунтев vs. Василевски: Кој го “силува” Собранието?!

Daily news

Тунтев повторно од собраниската говорница го искористи правото на процедурална забелешка и рече дека е договорено во оваа држава веќе

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *