Контакт

Актуелно

Забава38 минути

Роденден без принцот Филип: Кралицата Елизабета наполни 95 години

Кралицата Елизабета Втора денес наполни 95 години, помалку од две недели откако почина нејзиниот сопруг, принцот Филип, со кого беше...

Свет2 часа

(Видео) Обраќање на Путин во живо: Коронавирусот останува главната закана

Рускиот претседател Владимир Путин го започна обраќањето на Федералното собрание на пратениците на Државната дума и сенаторите на Советот на...

Црна хроника2 часа

Возач загина во сообраќајка кај Кокино

Во вечерните часови на 19 април било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Драгоманце и Арбанашко, во атарот на...

Регион3 часа

Словенија: Луѓето кои прележале коронавирус ќе примат само една доза вакцина

Според најновата стратегија за вакцинација издадена од словенечката влада, луѓето кои се заразиле со коронавирус ќе добијат само една доза...

Свет4 часа

Полицијата уби 16-годишна Афроамериканка во Охајо

Полицијата во Колумбос, главниот град на американската држава Охајо, уби 16-годишна Афроамериканка по интервенција по пријава дека нападнала две девојчиња...