Контакт

Актуелно

Македонија9 минути

Дескоска: Ќе бараме отповикување на одлуката за азил на Груевски

Министерството за правда ќе бара отповикување на одлуката за азил на Никола Груевски, која што по експресна постапка ја донесе...

Македонија17 минути

СЈО засега не бара притвор за Мијалков по другите обвиненија

Специјалното јавно обвинителство освен за случајот „Таргет-Тврдина“, засега нема побарано притвор за Сашо Мијалков по другите предмети кои се водат...

Македонија27 минути

Мицевски: Има простор за дебата, да се подобри нашиот предлог за амнестија

Дали целта е вистинско помирување или порамнување, запраша координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на прес-конференција истакнувајќи дека од неговата партија...

Свет51 минута

(Видео) Сообраќајна несреќа во Австралија, камион виси од мост

Сообраќајна несреќа ги блокираше дел од автопатите во Австралија. Камион кој пренесувал производи од живина во австралиската сојузна држава Викторија...

Крвав четврток3 часа

Во судот се изведуваат писмени докази за настаните од 27 април

Со получасовно задоцнување во Kривичниот суд утрово продолжи судењето за настаните од 27 април. На почетокот од судското рочиште обвинителката...