МАКФАКС

Политика

Функционери на ВМРО-ДПМНЕ набљудувачи на изборите

Функционери на ВМРО-ДПМНЕ  набљудувачи на изборите

Политика

ВМРО-ДПМНЕ и на овие избори ќе продолжи со практиката на распределување на своите високи партиски функционери, како набљудувачи на повеќе збирачки места низ Македонија Високите функционери со својот личен авторитет,

Прочитајте го целиот напис
18.03.2009

ДИК ќе го достави изборниот материјал до изборните комисии

ДИК ќе го достави изборниот материјал до изборните комисии

Политика

Државната изборна комисија денеска до општинските изборни комисии ќе го доставува доверливиот изборен материјал за претстојните претседателски и локални избори. Како што информираа од ДИК на 84 – те општински

Прочитајте го целиот напис
18.03.2009

Борба за надеж

Борба за надеж

Политика

Минатиот викенд, среде најелитниот њујоршки кварт Менхетн, избило човечко стампедо какво што не е видено со години. Посебно не во ситуирано и цивилизирано окружување какво што само може да биде

Прочитајте го целиот напис
18.03.2009

Преродбата му е неопходна на Велес

Преродбата му е неопходна на Велес

Политика

Интервју: Горан Петров, кандидат за градоначалник на Велес од  ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Форум: Во Велес првпат ВМРО-ДПМНЕ настапува со кандидат за градоначалник од своите редови. Која причина

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

СДСМ: МВР бара податоци од ДИК за политички активисти

СДСМ: МВР бара податоци од ДИК за политички активисти

Политика

СДСМ обвини дека министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, бара од ДИК да достави податоци до МВР за сите партиски

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

ЦИКП: Иванов и Селмани во втор круг

ЦИКП: Иванов и Селмани во втор круг

Политика

Иванов и Селмани ќе бидат кандидатите кои влегуваат во вториот круг на претседателските избори, покажала анкетата на ЦИКП Кандидатите за

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

Јакимовски крадел пари од граѓаните

Јакимовски крадел пари од граѓаните

Политика

ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со обвинување за Стевче Јакимовски дека додека бил министер за труд и социјална политика крадел пари од

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

Средба на Вељаноски со српскиот премиер

Средба на Вељаноски со српскиот премиер

Политика

Македонскиот јазик да иде вметнат во Европската повелба за регионални и малцински јазици, побара трајко Вељаноски од српскиот премиер, Цветковиќ

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

Вељаноски се сретна со српскиот премиер

Вељаноски се сретна со српскиот премиер

Политика

Македонскиот јазик да биде вметнат во Европската повелба за регионални и малцински јазици, побара Трајко Вељаноски од српскиот премиер, Цветковиќ

Прочитајте го целиот напис
17.03.2009

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски пак помилува осуденици

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски пак помилува осуденици

Политика

Претседателот Црвенковски ја злоупотребува функцијата за помилување блиски луѓе на партијата, а Коцевски во Велес го крши законот за набавки

Прочитајте го целиот напис
16.03.2009

Макфакс е-билтен

Email *