МАКФАКС

Региони

Пуштен реконструираниот пат Раштак – Црешево

Пуштен реконструираниот пат Раштак – Црешево

Региони

Во скопското село населба Раштак во саботата беше пуштена реконструираната делница од Раштак до селото Црешево, во вредност од над 14 милиони денари, која е дел од патниот правец Раштак

Прочитајте го целиот напис
24.03.2012

Локализиран пожарот крај Горенци и Требеништа

Локализиран  пожарот крај Горенци и Требеништа

Региони

Пожаррот што во петокот попладне избувна во планинскиот дел меѓу охридските села Горенци и Требеништа е локализиран доцна вечерта, пренесува Ohridnews повикувајќи се на Противпожарната единица од Охрид. Пожарот зафатил

Прочитајте го целиот напис
24.03.2012

Министерот Бејта во посета на Дебар

Министерот Бејта во посета на Дебар

Региони

Министерот за локална самоуправа, Невзат Бејта, денеска околу 11 часот ќе ја посети општина Дебар и ќе се сретне со градоначалникот на оваа општина Аргетим Фида. Министерот за локална самоуправа

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Готови се становите на Хабитат во Велес

Готови се становите на Хабитат во Велес

Региони

Становите на што фирмата Хабитат ги градеше во Велес се готови, откако е завршена и последната интервенција со приклучувањето на електричната енергија, а првите 24 семејства треба да се вселат

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Во Демир Хисар спроведена акцијата Здравје за сите

Во Демир Хисар спроведена акцијата Здравје за сите

Региони

Јавната здравствена установа Здравствен дом Демир Хисар во четвртокот ја спроведе првата пролетна акција под мотото „Здравје за сите“, дел

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Најавен стартот на битолската пиварница

Најавен стартот на битолската пиварница

Региони

Идниот петок свечено ќе биде одбележано долгоочекуваното официјално отворање на „Пивара Битола“ којашто пред две години беше купена од радовишката

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Нова противпожарна станица во Македонска Каменица

Нова противпожарна станица во Македонска Каменица

Региони

Македонска Каменица ќе добие нова противпожарна станица, чија изградба ќе почне в петок во присуство на претставници од Владата, општината

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Кривична пријава за струшкиот градоначалник Рамиз Мерко

Кривична пријава за струшкиот градоначалник Рамиз Мерко

Региони

Струшкиот полиција поднесе кривична пријава против градоначалникот Рамиз Мерко, соопшти МВР. Во септември 2010 година, Мерко издал одобрение, фирмата „Бени

Прочитајте го целиот напис
21.03.2012

Фатени дрвокрадци во Струмица, меѓу нив и бремена жена

Фатени дрвокрадци во Струмица, меѓу нив и бремена жена

Региони

Шумската полиција во Струмица ги фатила „на дело“ дрвокрадците кои ги соголувале струмичките планини. Во втроникот на регионалниот пат Струмица

Прочитајте го целиот напис
21.03.2012

Сава осигурување донира спортска опрема во Демир Капија

Сава осигурување донира спортска опрема во Демир Капија

Региони

По повод одбележување на корпоративниот ден на Групацијата Сава Ре, чии членки вршат дејности од областите на реосигурување, животно и

Прочитајте го целиот напис
20.03.2012

Макфакс е-билтен

Email *