МАКФАКС

Домашен

Штрковите домаќини во вечното кошаркарско дерби

Домашен

Овој викенд ќе се одиграат пет  кошаркарски натпревари во Македонија, три во Супер лигата каде шест екипи се борат за шампионската титула, а два во Плејаут лигата каде

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сефте за Македонија во квалификациите за СП

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација во Вадиц ја забележа првата победа во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Во 5.коло, Македонија го победи Лихтенштајн со 3:0 (1:0). Македонија победи

24.03.2017

Намалена суспензијата на Адеми, се враќа на терените во септември

Домашен

Аријан Адеми во септември се враќа на фудбалските терени, откако Судот за спортска арбитража во Лозана ја прифати неговата жалба и ја преполови четиригодишната суспензија која му ја изрече УЕФА.

24.03.2017

Новата У 21 репрезентација ја победи Црна Гора (галерија)

Домашен

Новата генарација на македонски фудбалери, оние кои во септември ќе стартуваат во квалификациите за пласман на Европското првенство, играчи до 21 година, во пријателски натпревар ја совладаа Црна Гора со

24.03.2017

Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација, денеска пристигна во Вадуц ќе игра против Лихтенштајн во натпрвар од квалификациите за СП во Русија 2018

24.03.2017

Пандев: Фаворит сме, да го покажеме тоа и на теренот

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација ги заврши мини подготвките во Скопје пред квалификациската пресметка против Лихтенштајн. Националниот тим, в четврток во утронските

22.03.2017

Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон

Домашен

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и

22.03.2017

Стефановска петта на турнир во Премиер карате-лигата

Домашен

Каратистката на Макпетрол во борби, во категоријата до 68 килограми Моника Стефановска, го освои петтото место на престижната Премиер карате-лига,

21.03.2017

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Домашен

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за

20.03.2017

Дејан Недев „златен“ на Фудокан купот во Виена

Домашен

Дејан Недев се закити со златен медал на Европскиот Фудокан куп „Дунав 2017“, кој викендов се одржа во Виена, Австрија.