МАКФАКС

Домашен

ПМФЛ, 28.коло: Вардар победи, нов кикс на Шкендија

ПМФЛ, 28.коло: Вардар победи, нов кикс на Шкендија

Daily news

Вардар маршира кон одбрана на шампионската титула во Првата македонска фудбалска лига, откако по 28.коло стекна предност од 13 бода во однос на Шкендија. Вардар во ова коло како гостин

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Daily news

Вардар, со брилијантниот Арпад Штербик, победи во Фленсбург 26:24 (15:9) и направи голем чекор кон пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Арпад Штербик и гранитната одбрана (комбинирана 6-0

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Daily news

Во спортската сала “Крсте Мисирков” во населбата Ченто се одржа промоција на новиот ракометен клуб “Солидарност 1978”. Пред присутните гости на овој настан, свое обраќање имаше претставник од ракометниот клуб

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Daily news

Македонецот Дарио Ивановски надмоќно победи на полумаратонската трка, која во саботата, се одржа во склоп на 30-от Белградски маратон. Ивановски, победи во конкуренција на 2.000 натпреварувачи кои беа пријавени за

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Меморијален меѓународен турнир во борење „Љупче Црвенкоски – Црвенио“

Меморијален меѓународен турнир во борење „Љупче Црвенкоски – Црвенио“

Daily news

Во чест на прерано починатиот член на боречкиот клуб „7 Мај – Леов“ од Прилеп, Љупче Црвенкоски – Црвенио, денеска

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ѓорческа ја освои титулата во двојки, во Кјасо

Ѓорческа ја освои титулата во двојки, во Кјасо

Daily news

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александрина Најденова, ја освои титулата во двојки на ИТФ фјучерс турнирот во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Вардар од Фленсбург гледа кон Келн

Вардар од Фленсбург гледа кон Келн

Daily news

Два натпревари ги делат ракометарите на Вардар од пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Последната пречка на патот

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ѓорческа избори финале во дубл на турнирот во Кјасо

Ѓорческа избори финале во дубл на турнирот во Кјасо

Daily news

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, избори пласман во финалето на ИТФ фјучерсот во Кјасо, во игра на двојки. Партнерка на

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Daily news

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, во интервју за тиражниот „Диарио Ас“, открива зошто решил да си замине од

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Daily news

Женската ракометна репрезентација на Македонија во петокот ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017
1 2 3 475

Макфакс е-билтен

Email *