МАКФАКС

Популарно

Промовирано мотото на Олимписките игри во Лондон

Промовирано мотото на Олимписките игри во Лондон

Популарно

Организаторот на летните олимписки игри коишто годинава ќе се одржат во Лондон, во средата го промовираа мотото на ова најголемо спортско натпреварување коешто ќе биде отворено на 27-ми јули, а

Прочитајте го целиот напис
18.04.2012

Бекам на поширокиот список за ОИ

Бекам на поширокиот список за ОИ

Популарно

Селекторот на олимписката репрезентација на Велика Британија, Стјуарт Пирс, објави список од 80 фудбалери кои конкурираат за настап на ОИ во Лондон, на списокот се наоѓа и Дејвид Бекам. Фудбалерот

Прочитајте го целиот напис
18.04.2012

Турција сака да го организира ЕП 2020

Турција сака да го организира ЕП 2020

Популарно

Фудбалскиот сојуз на Турција соопшти дека на Европската фудбалска унија и поднел кандидатура за организација на континенталното првенство во 2020 година. Претходно Турција поднесе и кандидатура на Истанбул за организација

Прочитајте го целиот напис
17.04.2012

Скај плати 2,5 млрд. евра за ТВ правата на Бундеслигата

Скај плати 2,5 млрд. евра за ТВ правата на Бундеслигата

Популарно

Претставниците на германската Бундеслига, соопштија дека потпишале договор со британската телевизија Скај, вреден 2,5 милијарди евра, кој ги регулира правата за пренос на натпреварите. Според одредбите од четиригодишниот договор, Бундеслигата

Прочитајте го целиот напис
17.04.2012

Дел Боске ќе биде селектор до 2014-та

Дел Боске ќе биде селектор до 2014-та

Популарно

Селекторот на Шпанија, Винсенте Дел Боске, потврдил дека го продолжил договорот со националниот тим, но не сакал да открие детали

Прочитајте го целиот напис
17.04.2012

Меси оди на рекордот на Герд Милер

Меси оди на рекордот на Герд Милер

Популарно

Со двата гола во саботата против Леванте, ѕвездата на Барселона Лионел Меси стигна до бројката 63 голови во сите натпреваерувања

Прочитајте го целиот напис
16.04.2012

Меси оди на рекордот на Герд Милер

Меси оди на рекордот на Герд Милер

Популарно

Со двата гола во саботата против Леванте, ѕвездата на Барселона Лионел Меси стигна до бројката 63 голови во сите натпреваерувања

Прочитајте го целиот напис
16.04.2012

Сантос слави сто години

Сантос слави сто години

Популарно

Славниот бразилски фудбалски клуб Сантос на стадионот „Вила Белмиро“ сто години од постоењето, а главни ѕвезди на прославата беа некогашната

Прочитајте го целиот напис
16.04.2012

Контроверзи во случајот со починатиот италијански фудбалер

Контроверзи во случајот со починатиот италијански фудбалер

Популарно

Од канцеларијата на државниот обвинител во Пескара, потврдија во неделата дека покренале истражана постапка за задоцнувањето на возилото на Брза

Прочитајте го целиот напис
15.04.2012

Дурент и Вестбрук незапирливи за Минесота

Дурент и Вестбрук незапирливи за Минесота

Популарно

Регуларниот дел од сезоната во НБА лигата се ближи кон крајот, а во пресрет на плејфот, во Источната и Западната

Прочитајте го целиот напис
15.04.2012

Макфакс е-билтен

Email *