МАКФАКС

Tag "platforma"

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Надворешна политика

  Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов во понеделникот на средбата

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Надворешна политика

  Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

ДС: Албанската платформа се користи за поттикнување на национализам и рушење на соживотот

ДС: Албанската платформа се користи за поттикнување на национализам и рушење на соживотот

Политика

  Централниот совет на Демократскиот сојуз, расправаше за актуелната политичка состојба во земјата, при што оцени дека се работи за контролирана политичка криза од раководството на ВМРО ДПМНЕ, која може

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Заев: Нема појдовни политички платформи или декларации, туку – програма на идната Влада

Заев: Нема појдовни политички платформи или декларации, туку – програма на идната Влада

Политика

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави во петокот дека политичките процеси полека се дефинираат, без разлика што постоеја две неразумни причини, кои ги постави претседателот Иванов, а со кои

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

ММДЧП од Стејт департментот побара осуда за Тиранската платформа

Дијаспора

  Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, повторно се сретна со релевантни претставници на американскиот Стејт

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

Политика

  ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено во петокот,

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Политика

  После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада ја штити унитарноста и еднаквоста на сите граѓани

Политика

  Програмата на новата реформска Влада која ќе донесе промени во Македонија е единствената реална платформа која ја гарантира унитарноста,

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

Политика

  Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата, а

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на Тиранската платформа од страна на СДСМ предизикува загриженост меѓу граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на Тиранската платформа од страна на СДСМ предизикува загриженост меѓу граѓаните

Политика

  Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на СДСМ и криењето на тоа што Радмила Шекеринска го договарала со албанските

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *