МАКФАКС

Tag "trgovija"

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Црна хроника

  Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Црна хроника

  По налог од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во саботата Министерството за внатрешни работи започна оперативна акција против организирана криминална група, која подолго време

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Трамп го потпиша указот за излегување на САД од TTP

Трамп го потпиша указот за излегување на САД од TTP

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша во понеделникот указот со кој САД се повлекуваат од трговскиот договор за Трансатлантското партнерство (TTP). Американската телевизиска мрежа NBC News извести повикувајќи се на

Прочитајте го целиот напис
23.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *