МАКФАКС

Бизарно

Германец најбрз во качувањето на Емпајр Стејт Билдинг

Германец најбрз во качувањето на Емпајр Стејт Билдинг

Бизарно

Германецот Томас Долд победи во годишната трка на качување на Емпајр Стејт Билдинг (Empire State Building) во Њујорк, јави Асошиејтед Прес. Жителот на Штутгарт успеа 86-те катови на симболот на

Прочитајте го целиот напис
09.02.2012

Гаф:Министерка им препорачала на бездомниците да не излегуваат надвор

Гаф:Министерка им препорачала на бездомниците да не излегуваат надвор

Бизарно

Француската министерка за здравство се обидела да се извлече од незгодната ситуација откако беше исмеана на социјалните мрежи заради препораката до бездомниците за време на поларните студови да не излегуваат

Прочитајте го целиот напис
08.02.2012

За вработени во Норвешка 8 минути дозволено во тоалет

За вработени во Норвешка 8 минути дозволено во тоалет

Бизарно

Вработени во кол центри во Норвешка протестираат против алармниот систем кој ги известува шефовите ако тие се задржат повеќе од осум минути во тоалет. Вработени во кол центри во Норвешка

Прочитајте го целиот напис
02.02.2012

Тригодишно момче го носи мртвиот близнак во стомакот

Тригодишно момче го носи мртвиот близнак во стомакот

Бизарно

Тригодишно момче од Перу во утробата го носи фетусот на својот брат близнак. Момчето трпи силни болки, а лекарите кои ќе го оперираат денеска се надеваат дека неговата состојба по

Прочитајте го целиот напис
30.01.2012

Украл 10 илјади женски гаќи

Украл 10 илјади женски гаќи

Бизарно

Тајландската полиција уапсила маж кај кого најпрвин во багажникот од автомобилот а потоа и во неговата куќа биле пронајдени 10

Прочитајте го целиот напис
25.01.2012

Повикала полиција, бидејќи мајка и' се сексала со дечко и'

Повикала полиција, бидејќи мајка и' се сексала со дечко и'

Бизарно

Меѓу бројните бизарни повици што пристигнуваат до американската служба за итни интервенции на бројот 911, се истакнува повикот на една

Прочитајте го целиот напис
24.01.2012

Повикала полиција, бидејќи мајка и' се сексала со дечко и'

Повикала полиција, бидејќи мајка и' се сексала со дечко и'

Бизарно

Меѓу бројните бизарни повици што пристигнуваат до американската служба за итни интервенции на бројот 911, се истакнува повикот на една

Прочитајте го целиот напис
24.01.2012

Џенифер Гарнер детето ќе го крсти Мини Маус?

Џенифер Гарнер детето ќе го крсти Мини Маус?

Бизарно

Актерката Џенифер Гарнер која е во брак со актерот Бен Афлек и има две ќерки, е трудна и очекува трета

Прочитајте го целиот напис
20.01.2012

Масовно производство на ќелави барбики

Масовно производство на ќелави барбики

Бизарно

Мател, најголемиот произведувач на Барби куклите, е под силен притисок да почне масовно производство на ќелави кукли. Мател, најголемиот произведувач

Прочитајте го целиот напис
12.01.2012

Најубиствениот американски снајперист објави книга

Најубиствениот американски снајперист објави книга

Бизарно

Американскиот снајперист Крис Кајл со 255 убиени е најубиствениот стрелец во историјата на американската армија, и за тоа напиша книга,

Прочитајте го целиот напис
04.01.2012

Макфакс е-билтен

Email *