Контакт

Aleksandar Gochkov

Артикли од Aleksandar Gochkov

Актуелно

Црна хроника3 часа

(Видео) Приведени се три лица за изнуда, меѓу нив и полицаец

МВР информира дека на 30.6.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал...

Македонија4 часа

Димитров за францускиот предлог: Новото пакување е истиот непоправлив дебакл

Ексминистерот за надворешни работи и вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, за францускиот предлог вели дека новото пакување е апсолутно истиот...

Македонија5 часа

Регистрирани 193 новозаразени од коронавирус, пријавени се две починати лица

Во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени...

Македонија5 часа

ДУИ: Земјата има историскa можност за европска иднина и за затворање на сите прашања со соседите

Демократската унија за интеграција ја поздравува конструктивната улога на француското претседателство за изнаоѓање прифатливо решение за спорот на нашата земја...

Економија6 часа

„Еуроникел“: „Фени“ не се затвора, ниту работниците ќе останат без работа, почнува планиран ремонт

Нема отпуштања од работа, ниту затворање на фабриката за преработка на руда „Фени“, со која од 2018 година стопанисува „Еуроникел“,...