Контакт

Aleksandar Gochkov

  Артикли од Aleksandar Gochkov

  Актуелно

  Македонија33 минути

  Чулев со велосипедската полиција во обиколка на Охрид

  Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на СВР Охрид, а воедно ја посети и Полициската станица...

  Македонија2 часа

  (Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

  „Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја...

  Регион2 часа

  Словенија: Рекорден број заразени од средината на април

  Во Словенија од 1456 тестирани примероци, потврдени се 30 позитивни на коронавирус, што е најмногу од средината на април, покажуваат...

  Македонија3 часа

  (Видео) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

  „Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше...

  Македонија3 часа

  Зибери во Тетово вети стручни училишта и повеќе пари за општините

  Кандидатот за прв премиер албанец Насер Зибери, денес во Општина Тетово се сретна со градоначалничката Теута Арифи, а на состанокот...