Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Свет5 часа

  Првата дама на Америка заврши во болница

  Првата дама на САД, Џил Бајден, беше пренесена во болница кога остар предмет заврши во нејзината нога на плажа. Предметот...

  Регион5 часа

  Никаде без потврда, нови мерки во Црна Гора за спречување на заразата од Ковид-19

  Црногорската влада донесе нови мерки за спречување ширење на коронавирусот, кои ќе важат од денес до 20 август. Влегувањето во...

  Европа5 часа

  Пукање во Берлин, четири лица се ранети, напаѓачот е во бегство

  Четири лица се повредени во пукање што се случи на паркинг во областа Вединг, во Берлин. Како што беше објавено,...

  Европа6 часа

  Крадци ограбиле златарница во центарот на Париз, побегнале пеш, штетата е повеќе од два милиона евра

  Две лица вооружени со пиштол, електрошок и солзавец денеска ја ограбија златарницата „Дин Ван“ во центарот на Париз, а потоа...

  Македонија7 часа

  На Табановце и Богородица се чека 1 час

  На граничните премини од македонска страна за излез на ГП Табановце времето на чекање е 1 час, за излез на...